Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رسانه‌های اسپانیایی: پادشاه سابق اسپانیا در یک تبعید خود خواسته به ابوظبی رفت

Juan Carlos
Juan Carlos Copyright PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP
Copyright PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی رسانه های اسپانیایی گزارش داده‌اند که خوان کارلوس پادشاه سابق اسپانیا در یک تبعید خود خواسته به ابوظبی رفته است.

آگهی

برخی رسانه های اسپانیایی گزارش داده‌اند که خوان کارلوس پادشاه سابق اسپانیا در یک تبعید خود خواسته به ابوظبی رفته است.

گزارش تازه روزنامه های اسپانیایی از جمله ABC با گزارش‌های پیشین رسانه‌های اسپانیایی در خصوص محل استقرار پادشاه سابق اسپانیا در تناقض است. پیش از این از پرتغال و یا جمهوری دومنیکن به عنوان مقصد خوان کارلوس یاد می‌شد.

خوان کارلوس در سال ۲۰۱۴ سمت پادشاهی را به فرزند خود منتقل کرده بود. کاخ سلطنتی اسپانیا حاضر نشده است گزارش‌های رسانه‌های اسپانیایی را تایید و یا رد کند تنها بر این بسنده کرده است که در صورت لزوم خود شاه سابق در خصوص مکان جدید استقرارش اطلاع رسانی خواهد کرد.

روزنامه ABC که به عنوان یک روزنامه حامی سلطنت در اسپانیا شناخته می‌شود گزارش داده است که خوان کارلوس ۸۲ ساله با یک جت شخصی و همراه با چهار محافظ به ابوظبی رفته است ولی مقصد این جت را پاریس اعلام کرده بودند تا مقصد نهایی سفر مشخص نباشد.

شاه سابق اسپانیا که با اتهامات مالی، فساد و سواستفاده ازجایگاه خود متهم است روز یکشنبه توقفی در پاریس داشت و اکنون گفته می‌شود که او از پاریس به ابوظبی رفته است.

روزنامه ABC نوشته است که خوان پنجم اکنون در هتل لوکس امارات پلاس است. مسولان هتل اما به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که آنها در حال حاضر هیچ میهمان ویژه‌ای ندارند.

خوان کارلوس دوستی نزدیکی با برخی از حاکمان کشورهای نفت خیز خلیج فارس داشت. چندی پیش گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد ملک عبدالله پادشاه سابق عربستان به یکی از حساب‌های او در سوئیس ۱۰۰ میلیون دلار واریز کرده است. پس از انتشار این دست اخبار، پادشاه سابق اسپانیا اعلام کرد که برای اینکه قدرت پسرش فیلیپه ششم، شاه فعلی اسپانیا را دچار خدشه نکند، اسپانیا را ترک خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شتاب دوباره شیوع کرونا در اسپانیا؛ بارها و دیسکو‌ها در کاتالونیا بسته شد

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم