Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انفجار در «عروس خاورمیانه» عروسی را بر هم زد

Credit: Mahmoud Nakib
Credit: Mahmoud Nakib Copyright via Storyful
Copyright via Storyful
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مهمان‌ها روی صندلی نشسته بودند و فیلمبردار مشغول تصویربرداری از عروس و داماد بود. دوربین روی صورت عروس زوم کرده بود که آنسوتر ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم به هوا رفت و شهر لرزید. تمام شیشه‌ها شکست و مردم به خیابان‌ها ریختند. لبنان وارد دومین روز عزای عمومی شده است.

آگهی

فیلمبردار مشغول تصویربرداری از عروس و داماد بود و روی صورت عروس زوم کرده بود و دقایقی بعد داماد باید از پشت سر او دسته‌گل را به عروس می‌داد. دوربین هنوز روی چهره عروس بود که به یک باره کمی آنسوتر از مراسم عروسی، ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم در بندر بیروت منفجر شد.

دوربین روی دست محمود نقیب، تصویربردار مراسم عروسی می‌چرخد و دیگر خبری از کلوزآپ عروس نیست. در تصاویر بعدی عروس و داماد در خانه پناه گرفته‌اند و بعد در حرکت‌اند تا خودشان را به محل امنی برسانند.

حال عروس و داماد خوب است. هر دو شوکه‌اند و مهمانی عروسی‌شان به کل به هم ریخته است. در لبنان، سه روز عزای عمومی اعلام شده است. حال و روز مردم خوب نیست. بسیاری بی‌خانمان شده‌اند و بسیاری هنوز در شوک این انفجار اند. هزاران نفر زخمی شده‌اند، بیش از صد نفر در این جانشان را از دست داده‌اند و ده‌ها نفر همچنان مفقود‌الاثر هستند.

محمود نقیب، تصویربردار مراسم عروسی که با انفجار لبنان بر هم خورد در گفت‌وگوی اختصاصی با الکساندر مورگان، خبرنگار یورونیوز از تجربه‌ آن روز می‌گوید «هیچکس دلش نمی‌خواهد چیزی را ببیند که من در آن روز تجربه کردم». او صدای این انفجار مهیب را بارها در این گفت‌وگو «توصیف ناپذیر» می‌خواند.

این تصویربردار بجای جشن عروسی، لحظه انفجاری را ثبت کرد که همه لبنان و جهان را تکان داد. روایت او را در اینستاگرام یورونیوز ببینید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار کپسول ۸۰۰ کیلویی گاز کلر در ایلام؛ شمار مصدومان به ۲۱۷ نفر رسید

لحظه انفجار مهیب بیروت؛ ناله‌های خبرنگار لبنانی به هوا رفت

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه فردا به لبنان می‌رود