Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ در واکنش به آمار بالای کشته شدگان کرونا در آمریکا: همینه که هست

President Donald Trump speaks during a roundtable about America's seniors, in the Cabinet Room of the White House, Monday, June 15, 2020, in Washington.
President Donald Trump speaks during a roundtable about America's seniors, in the Cabinet Room of the White House, Monday, June 15, 2020, in Washington. Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای ترامپ درباره شیوۀ کنترل همه‌گیری کرونا در آمریکا گفت : «آن‌هایی که خوب می‌فهمند، می‌گویند که کار فوق‌العاده‌ای انجام داده‌ایم.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی به موضوع های اصلی روز آمریکا پرداخت؛ مصاحبه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده داشته است.

بینندگان این برنامه تلویزیونی معتقد هستند که این مصاحبه شبیه یک مچ اندازی بوده است.

گفت و گوی آقای ترامپ با سایت خبری AXIOS در تاریخ بیست و هشتم ژوئیه ضبط و سوم اوت از شبکه آمریکایی HBO پخش شده است.

کرونا، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جایگاه سیاه پوستان در جامعه آمریکا و موضوع سوء استفاده از دختران جوان، چهار محور اصلی این گفت و گو بوده‌اند.

آقای ترامپ در این گفت و گو در خصوص نحوه کنترل بیماری کرونا ویروس در آمریکا می‌گوید : «آن‌هایی که خوب می‌فهمند، می‌گویند که کار فوق‌العاده‌ای انجام داده‌ایم.»

آقای ترامپ وقتی در مقابل این سخن خبرنگار که وضعیت مرگ بر اثر کرونا در آمریکا را نسبت به جمعیت این کشور وحشتناک اعلام می کند، می‌گوید: «همینه که هست». او در ادامه با بیان اینکه نباید بر این اساس سخن گفت، می‌گوید : «خیلی عجیب نیست که کره جنوبی کشته کم داشته است.»

همه چیز تحت کنترل است

با این حال او می‌گوید که همه چیز تحت کنترل است.

آقای ترامپ با این ادعا که آمریکا دو برابر اتحادیه اروپا تست کرونا انجام داده است، می‌گوید که خیلی‌ها معتقدند که این میزان انجام تست کرونا زیاد است.

او وقتی با این سؤال خبرنگار مواجه می‌شود که می‌پرسد آن‌ها را معرفی کنید، می‌گوید کافی است که کمی مطالعه کنید تا ببینید.

انتخابات ریاست جمهوری موضوع دیگری بود که آقای ترامپ در خصوص آن موضع گرفت. او گفت که در این شرایط احتمال تقلب در انتخابات وجود دارد. برخی معتقد هستند که آقای ترامپ از این طریق می‌خواهد تا سبک رأی گیری را زیر سؤال ببرد.

آقای ترامپ در این گفت و گو به صورت تلویحی از کم بودن تفاوت با رقیبش سخن گفته است.

رئیس جمهوری آمریکا درزمینه سیاه پوستان نیز معتقد است که برای آن‌ها خیلی کار انجام داده که در تاریخ آمریکا بی‌نظیر بوده است. به اعتقاد او بحران کرونا این روند را با مشکل مواجه کرده است.

آقای ترامپ در پاسخ به این سؤال که چرا براساس آمار، نسبت احتمال کشته شدن یک سیاه پوست دو برابر و نیم احتمال کشته شدن یک سفید پوست است، می‌گوید که دلیلش را نمی داند. او در ادامه می‌گوید : «بدانید که سفیدهای زیادی هم کشته می شوند.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ کمک‌هزینهٔ ۴۰۰ دلاری بیکاری در بحران را برای یکسال تمدید کرد

کرونا در ایران؛ مرگ ۱۳۲ نفر در شبانه‌روز گذشته و وضعیت بحرانی بیش از ۴ هزار نفر

وال استریت ژورنال: آمریکا با قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران در شورای حکام مخالفت کرده است