جان بولتون: اگر ترامپ دوباره پیروز شود آمریکا از ناتو خارج خواهد شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
John Bolton and Donald trump
John Bolton and Donald trump   -   کپی رایت  AP Photo

جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید، در صورتی که دونالد ترامپ بار دیگر در انتخابات پیروز شود آمریکا از ناتو خارج خواهد شد.

آقای بولتون در گفتگو با روزنامه آلمانی هندلزبلات با اشاره به این موضوع تاکید کرد هرچند تعداد کمی از جمهوری‌خواهان این ایده را می‌پسندند اما اگر دونالد ترامپ دوباره انتخاب شود، این موانع برداشته می‌شوند و ترامپ آمریکا را از ناتو خارج خواهد کرد.

او در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت در صورتی که ترامپ پیروز انتخابات ۳ نوامبر باشد بیشتر مسیر دیپلماسی ایالات متحده از مسیر کنگره طی خواهد شد. «هم در مجلس سنا و هم مجلس نمایندگان مخالفت‌های شدیدی از سوی دموکرات‌ها و جمهوری‌خوهان در مقابل تصمیمات ترامپ پیش می‌آید. بنابراین به نظرم اروپایی‌ها بهتر است با کنگره ارتباط برقرار کنند.»

بولتون همچنین با اشاره به اینکه برایش مهم نیست چه کسی پیروز انتخابات ریاست جمهوری کشورش بشود افزود: «بایدن همیشه در زیرزمین خانه خود است و از آنجا بیرون نمی‌آید. اگر او پیروز شود و دقیقا نداند که باید چه بکند، ما تنها یک مشکل را با مشکل جدید جایگزین کرده‌ایم.»

این سیاستمدار تندروی آمریکایی در پاسخ به این سوال که «آیا آنگلا مرکل آخرین رهبر جهان آزاد است؟» پاسخ داد: «آمریکایی‌ها تنها رهبران جهان آزاد به شمار می‌روند. اگر رئيس جمهوری آمریکا نتواند این کار را انجام دهد، هیچ کس دیگری نمی‌تواند. مرکل شخصیتی بسیار قدرتمند در اتحادیه اروپا است اما شما باید از خود بپرسید که آیا قدرت آلمان پس از رفتن وی از قدرت تا چه اندازه باقی خواهد ماند؟»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید