ایران؛ شمار قربانیان کرونا در ۲۴ ساعت گذشته به دست‌کم ۲۱۵ نفر رسید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
خبرگزاری مهر
خبرگزاری مهر   -   کپی رایت  Majid Dehganizadeh

روند رو به رشد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران، این کشور را در جایگاه یازدهم رده بندی جهانی از نظر ابتلا قرار داد. آمریکا، برزیل، هند، روسیه، آفریقای جنوبی، مکزیک، پرو، شیلی، اسپانیا و کلمبیا، ده کشوری هستند که قبل از ایران قرار گرفته‌اند.

ایران در موضوع میزان مرگ ناشی از کرونا نیز در جایگاه دهم جهان قرار گرفته است.

وزارت بهداشت در گزارش روزانه خود از تعداد قربانیان کرونا در ایران اعلام کرد که با فوت ۲۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد کل قربانیان کرونا در ایران به ۱۷ هزار و ۴۰۵ نفر رسیده است

مکزیک با ۲۷۴ فوتی در ۲۴ ساعت گذشته در جایگاه اول و قبل از ایران قرار دارد.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران همچنین اعلام کرد که تاکنون ۳۱۲ هزار و ۳۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

او گفت که تاکنون ۲۷۰ هزار و ۲۲۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. خانم لاری همچنین از تحت مراقبت بودن چهار هزار و ۱۰۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری خبر داد.

۱۴ استان در وضعیت قرمز و ۱۲ استان در وضعیت هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت که در حال حاضر ۱۴ استان در وضعیت قرمز و ۱۲ استان در وضعیت هشدار قرار دارند.

او در ادامه گفت که استان‌های مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. 

استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

او همچنین گفت که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تلاش مردم در رعایت پروتکل‌ها و تلاش مسئولان استانی و همکاران بهداشت و درمان، استان‌های خوزستان، کردستان، کرمانشاه، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در وضعیت بهتری قرار گرفته‌اند.

خانم لاری افزود: «استان‌های فارس، ایلام، لرستان و هرمزگان از وضعیت قرمز به هشدار تبدیل یافته و به لطف همکاری مردم این استان‌ها و تلاش‌های کادر بهداشت و درمان و مسئولان استانی، موارد ابتلا و بستری در برخی شهرستان‌ها روند کاهشی داشته و موجب شده تعدادی از شهرستان‌های این استان‌ها از وضعیت قرمز خارج شوند.»

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «وضعیت استان‌های مرکزی، گیلان و یزد از هشدار به قرمز تغییر و موارد ابتلا و بستری در این استان‌ها افزایش یافته است.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید