شیوع کرونا و مراسم حج؛ مسلمانان با سنگ استریل شده شیطان را هدف گرفتند

مراسم رمی جمرات حج با رعایت الزامات بهداشتی شیوع کرونا
مراسم رمی جمرات حج با رعایت الزامات بهداشتی شیوع کرونا   -  Copyright  Ministry of Medi via AP
نگارش از یورونیوز فارسی

زائران با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در نقاط از پیش تعیین شده ایستادند و در حالیکه ماسک بر صورت داشتند و با سنگ‌های استرلیزه، دیوار جمرات را که نماد شیطان است مورد هدف قرار دادند.

مسلمانان کم تعداد حاضر در حج امسال روز جمعه با سنگ‌های ضدعفونی شده مراسم رمی جمرات یا سنگ زدن به شیطان را برگزار کردند.

این افراد با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در نقاط از پیش تعیین شده ایستادند و در حالیکه ماسک بر صورت داشتند و با سنگ‌های استرلیزه، دیوار جمرات که نماد شیطان است مورد هدف قرار دادند.

در سال‌های گذشته شرکت‌کنندگان در مناسک حج خودشان سنگ‌های مراسم رمی جمرات را جمع می‌کردند اما امسال وزارت حج عربستان به هر کدام از زائران کیت‌هایی داد که در داخل آن سنگریزه‌های استریل شده، مواد ضدعفونی کننده، تعدادی ماسک، یک فرش کوچک برای نماز و همچنین یک دست لباس احرام گذاشته شده است.

در حالیکه سال گذشته شمار شرکت‌کنندگان در مراسم حج حدود ۲.۵ میلیون نفر بود، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و خطرات ناشی از اجتماع افراد، این تعداد به حدود ۱۰ هزار نفر کاهش یافت. امسال برای نخستین بار در یک قرن اخیر به زائران خارج از عربستان اجازه ورود به خاک این کشور داده نشد و تنها شهروندان سعودی و زائران خارجی مقیم این کشور در کنار کادر امنیتی، ماموران انتظامی و بهداشتی در این مراسم شرکت کردند.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا