شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان از ۱۷ میلیون نفر گذشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
 شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان از ۱۷ میلیون نفر گذشت
کپی رایت  AP Photo

بیش از هفده میلیون مورد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در سراسر جهان شناسایی و ثبت شده که سهم سه کشور در این میان از بقیه بیشتر است.

بر اساس آمار روزانه‌ای که خبرگزاری فرانسه با استناد به داده‌های منابع موثق از سراسر جهان ارائه می‌کند بیش از نیمی از هفده میلیون مورد ابتلا در سه کشور آمریکا، برزیل و هند به ثبت رسیده است.

طبق این گزارش که بر اساس اطلاعات بدست آمده تا ساعت ۷ بامداد روز چهارشنبه ۲۹ ژوئیه تهیه شده دست کم ۱۷ میلیون و ۲۲ هزار و ۸۷۷ مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۶۶۶ هزار و ۵۸۶ مورد مرگ ناشی از بیماری کووید۱۹ مورد تایید قرار گرفته است.

در حال حاضر آمریکا با بیش از ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار مورد ابتلا همچنان در راس آلوده‌ترین کشورهای جهان به ویروس کرونا است. این در حالیست که شمار قربانیان بیماری کووید۱۹ در ایالات متحده هم‌اکنون از مرز ۱۵۰ هزار نفر عبور کرده است.

برزیل با بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ابتلا و بیش از ۹۰ هزار قربانی پس از ایالات متحده جایگاه دوم آلوده‌ترین کشورها به ویروس کرونا را در اختیار دارد.

هند از این حیث در رتبه سوم قرار گرفته است. شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور از مرز ۱ میلیون و پانصد هزار گذشته و بیش از ۳۴ هزار نفر نیز در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان باخته‌اند.

Rafiq Maqbool/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
عبور شهروند هندی از مقابل یک نقاشی دیواری در بمبئی که در آن پرستاری با ماسک به تصویر کشده شده استRafiq Maqbool/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

در گزارش خبرگزاری فرانسه تاکید شده که سرعت همه‌گیری بیماری کووید در جهان با ثبت حدود یک میلیون مورد جدید ابتلا ظرف چهار روز افزایش یافته است.

در این گزارش همچنین به این موضوع اشاره شده که شماری زیادی از کشورها یا امکان مالی مناسب برای غربالگری در سطح وسیع را ندارند و یا اساسا برای مطلع شدن از شرایط واقعی شیوع ویروس آزمایش انجام نمی دهند. خبرگزاری فرانسه بر این اساس نتیجه گیری می کند که شمار اعلام شده از موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان به همین دلایل تنها بخشی از شمار واقعی مبتلایان را تشکیل می‌دهد.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید