Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تظاهرات علیه نژادپرستی از پورتلند به شهرهای دیگر آمریکا کشیده شد

تظاهرات علیه نژادپرستی در پورتلند
تظاهرات علیه نژادپرستی در پورتلند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تظاهرات شنبه شب در پورتلند مانند شب‌های قبل در نزدیکی دادگاه فدرال در این شهر ایالت اورگون برگزار شد.

آگهی

تظاهرکنندگان علیه نژادپرستی شنبه شب علاوه بر پورتلند که برای چندمین شب متوالی وضعیت ناآرامی داشت، در چند شهر دیگر آمریکا نیز با ماموران پلیس درگیر شدند.

پلیس شهر آستین در ایالت تگزاس اعلام کرد که یک نفر در حاشیه اعتراض ها در این شهر به ضرب گلوله کشته شده است. معترضان همچنین در شهرهای اوماها در ایالت نبراسکا، اوکلند و لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا، ریچموند در ایالت ویرجینیا، سیاتل در ایالت واشنگتن و لوئیویل در ایالت کنتاکی به خیابان ها آمدند.

شرکت کنندگان در تظاهرات شهر نیویورک نیز به اعزام ماموران فدرال به شهرها برای مقابله با ناآرامی ها اعتراض کردند. به گزارش رسانه های آمریکا پلیس در شهر ریچموند برای متفرق کردن تظاهرکنندگان به شلیک گاز اشک آور متوسل شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
تظاهرات در پورتلندAP Photo

موج اعتراض ها به نژادپرستی در ایالات متحده حدود دو ماه پیش به دنبال کشته شدن یک مرد سیاهپوست به نام جورج فلوید به دست پلیس شهر مینیاپولیس آغاز شد.

تظاهرات شنبه شب در پورتلند مانند شب های قبل در نزدیکی دادگاه فدرال در این شهر ایالت اورگون برگزار شد. ماموران امنیتی محلی و فدرال در این شهر برای متفرق کردن تظاهرکنندگان به شلیک گاز اشک آور و استفاده از گاز فلفل روی آوردند. آنها همچنین چند نفر از شرکت کنندگان در تظاهرات را بازداشت کردند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که از زمان آغاز اعتراضات شعار «قانون و نظم» را مطرح کرده دستور اعزام ماموران پلیس فدرال به شهرهای ناآرام را صادر کرده است.

در برخی از ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است ماموران پلیس فدرال در لباس شبه نظامیان و بدون درج نامشان بر روی یونیفورم هایشان دیده می شوند. این تصاویر اعتراض های بسیاری را در آمریکا برانگیخته است. وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرده است که در مورد نحوه فعالیت این ماموران تحقیق خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لیگ قهرمانان اروپا؛ خروج همزمان ۲۲ بازیکن در اعتراض به نژادپرستی تاریخ ساز شد

«اینقدر به پلیس بودجه ندهید»؛ موج تازهٔ اعتراض به نژادپرستی در سراسر آمریکا

آیا سوء قصد به جان ترامپ پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا را تضمین کرد؟