Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بیشترین سرانه ابتلا به کرونا در خاورمیانه متعلق به ایران نیست

سنجش دمای بدن مسافران در ایران
سنجش دمای بدن مسافران در ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به آمار رسمی در ایران به ازای هر یک میلیون نفر حدود ۳۳۰۰ نفر به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده‌اند.

آگهی

بیشترین میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در خاورمیانه در ایران ثبت شده است اما بیشترین سرانه ابتلا به ویروس جدید کرونا در خاورمیانه متعلق به ایران نیست.

بررسی آمارهای رسمی کشورهای مختلف نشان می دهد که قطر با جمعیت دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفری خود بیشترین سرانه ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در خاورمیانه و جهان را دارد. بحرین نیز یکی دیگر از کشورهایی است که نامش در میان کشورهایی که بیشترین سرانه ابتلا به ویروس جدید کرونا را دارند دیده می شود.

بنا به داده های رسمی در قطر و بحرین به ازای هر یک میلیون نفر به ترتیب حدود ۳۹ هزار و ۲۲ هزار نفر به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» مبتلا شده اند. این در حالی است که بنا به آمار رسمی در ایران به ازای هر یک میلیون نفر حدود ۳۳۰۰ نفر به این بیماری مبتلا شده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
استفاده از ماسک در ایرانAP Photo

نتیجه تحقیقات نشان می دهد که دلیل سرانه بالای ابتلا به ویروس جدید کرونا در قطر و بحرین انجام تست کرونا به طور گسترده و همچنین شیوع این ویروس در اردوگاه های کارگران خارجی است. در قطر و بحرین به ترتیب ۶۰ و ۶۸ درصد افرادی که نتیجه تست کرونای آنها مثبت اعلام شده هیچ کدام از علائم ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» را نداشته اند.

تعداد بالای آزمایش های تشخیص ابتلا به ویروس جدید کرونا در بحرین و قطر در عمل به این دو کشور امکان داده است تا موارد ابتلای بدون علائم را شناسایی کنند. امری که در بسیاری از کشورها از جمله ایران به دلیل محدودیت بیشتر در ظرفیت انجام تست کرونا ممکن نیست.

از سوی دیگر کارگران خارجی در این دو کشور به ویژه در قطر در اردوگاه هایی زندگی می کنند که شرایط زندگی در آنها شیوع ویروس را تسهیل می کند. در برخی از اتاق های این اردوگاه ها در قطر گاه ۱۰ نفر در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

نزدیک به ۳۰ درصد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در قطر اتباع هندی بودند. این در حالی است که ۱۸ درصد آنها نیز اهل نپال و ۱۴ درصد نیز شهروند بنگلادش بودند. اکثر این کارگران در طرح های ساخت و ساز که با برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال در قطر در ارتباط است مشغول به کار هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طبق آمار رسمی ایران طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۶ نفر دیگر قربانی ویروس کرونا شدند

آمار کرونا؛ رکورد تازه مبتلایان در جهان و توصیه به لغو سفر کیش در ایران

واکسن ویروس کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد جواب داد