روسیه: امیدواریم تا پایان سال ۲۰۰ میلیون نمونه واکسن کرونا تولید کنیم

استفاده از ماسک در روسیه
استفاده از ماسک در روسیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسکو در حالی از احتمال تولید ۲۰۰ میلیون نمونه از واکسن بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» تا پایان سال سخن می‌گوید که بریتانیا، آمریکا و کانادا روز پنجشنبه گذشته اداره‌های اطلاعاتی روسیه را به دخالت در حمله‌ای سایبری که هدف آن سرقت نتیجه تحقیقات درباره تولید واکسن ویروس جدید کرونا بود متهم کردند.

آگهی

روسیه روز دوشنبه ابراز امیدواری کرد که بتواند طی سال جاری در صورت موفقیت آزمایش های بالینی ۲۰۰ میلیون نمونه از واکسن بیماری همه گیر «کووید ۱۹» را تولید کند.

کیریل دمیتریف، رئيس صندوق ثروت ملی روسیه اظهار داشت که اولین مرحله از آزمایش های بالینی واکسن ویروس جدید کرونا به پایان رسیده است و مرحله دوم نیز حدودا روز سوم اوت (۱۳ مرداد) به نتیجه خواهد رسید. به گفته این مقام ارشد روسیه مرحله سوم آزمایش های بالینی باید در روسیه و چند کشور دیگر از حمله امارات عربی متحده و ترکیه انجام شود.

وی افزود که تنها پس از پایان مرحله سوم آزمایش بالینی «تولید انبوه» واکسن نوع جدید ویروس کرونا آغاز خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
کارکنان بخش بهداشت و درمان روسیهAP Photo

رئیس صندوق ثروت ملی روسیه گفت که انتظار دارد شرکای این کشور در طرح تحقیق و تولید واکسن بیماری «کووید ۱۹» از ماه سپتامبر (۱۱ شهریور تا ۹ مهر) مجوز استفاده از این واکسن را صادر کنند. بنا به اعلام کیریل دمیتریف واکسن ویروس جدید کرونا پس از صدور مجوز در روسیه و کشورهای شریک مسکو در این طرح تولید خواهد شد. از ۲۰۰ میلیون نمونه پیش بینی شده قرار است ۳۰ میلیون نمونه در خاک روسیه تولید شود.

مسکو در حالی از احتمال تولید ۲۰۰ میلیون نمونه از واکسن بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تا پایان سال سخن می گوید که بریتانیا، آمریکا و کانادا روز پنجشنبه گذشته اداره های اطلاعاتی روسیه را به دخالت در حمله ای سایبری که هدف آن سرقت نتیجه تحقیقات درباره تولید واکسن ویروس جدید کرونا بود متهم کردند.

روسیه اتهام دخالت در حمله سایبری برای سرقت اطلاعات مرتبط با پژوهش ها درباره واکسن بیماری «کووید ۱۹» را رد کرده است.

روسیه پس از آمریکا، برزیل و هند در جایگاه چهارمین کشور از نظر تعداد مبتلایان شناسایی شده به «کووید ۱۹» قرار دارد. بنا به آمار رسمی تاکنون بیش از ۷۷۷ هزار مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا در روسیه شناسایی شده است. از این تعداد بیش از ۱۲ هزار و ۴۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج اولیه واکسن کرونای مدرنا: همه افراد پادتن تولید کردند و عوارض جدی نداشتند

واکنش مسکو به کمک ۶۱ میلیارد دلاری به اوکراین: جنگ ترکیبی آمریکا تحقیری به سبک ویتنام به دنبال دارد

اوکراین: برای نخستین‌بار بمب‌افکن راهبردی روسیه را سرنگون کردیم