Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آژانس فضایی اروپا نزدیک‌ترین تصاویر خورشید را ثبت کرد

Solar Orbiter/EUI Team/ESA & NASA; CSL, IAS, MPS, PMOD/WRC, ROB, UCL/MSSLFirst views of the Sun obtained with Solar Orbiter's EUI on 30 May 2020, revealing the omnipresent min
Solar Orbiter/EUI Team/ESA & NASA; CSL, IAS, MPS, PMOD/WRC, ROB, UCL/MSSLFirst views of the Sun obtained with Solar Orbiter's EUI on 30 May 2020, revealing the omnipresent min
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این تصویر از فاصله ۷۷ میلیون کیلومتری از سطح خورشید گرفته شده که حدود نیمی از فاصله بین زمین و این ستاره است.

آگهی

آژانس فضایی اروپا، نزدیک‌ترین تصوبر از خورشید توسط ماهواره خورشیدی خود را برای نخستین بار منتشر کرد.

این تصویر از فاصله ۷۷ میلیون کیلومتری از سطح خورشید گرفته شده که حدود نیمی از فاصله بین زمین و این ستاره است. آژانس فضایی اروپا در دهم فوریه ۲۰۲۰ این ماهواره را به فضا ارسال کرده بود.

دانیل مولر، یکی از دانشمندان شاغل در آژانس فضایی اروپا تصویرهای جدید از خورشید را همچون کارت پستال‌هایی دانسته که فضاپیما از سفر خود برای ما ارسال کرده است. او می‌گوید که اولین عکس‌ها خارج از تصور آنها بوده، زیرا موفق شده‌اند پدیده‌هایی را ببینند که تا به حال در دسترس نبوده‌اند. گویا آنها اطمینان پیدا کرده‌اند که به این وسیله می‌توانند پاسخ پرسش‌های خود در زمینه خورشید را بیابند.

تجهیزات و ابزارآلات مختلف از جمله شش تلسکوپ فرابنفش که مخصوص ثبت تصویر از خورشید است در این ماهواره نصب هستند تا بتوانند کار خود را انجام دهند.

داده‌های این دستگاه‌ها به دانشمندان این امکان را می‌دهند تا در مورد بادهای خورشیدی، جریان ذرات خورشیدی و تأثیرات آن‌ها بر روی تمام خورشید مطالعه کنند. بنابراین عکس‌های امروز را می‌توان نتیجه فناوری همه جانبه و هماهنگی تجهیزات و ابزارآلات مختلف به‌کار گرفته شده برای مطالعه فضا دانست.

دانشمندان معتقدند که ماهواره خورشیدی هرچه به خورشید نزدیک‌تر باشد، عکس‌های آن خواناتر خواهند بود. گروهی که هدایت این ماهواره را بر عهده دارند، می‌گویند که دانستن وضعیت دقیق در دو قطب خورشید، بالاترین معماست. آنها امیدوارند که ماهواره خورشیدی عکس‌هایی از قطب‌های خورشیدی نشان دهد که تا به حال دیده نشده است.

براساس گفته سامی سولانکی، مدیر انستیتو مکس پلانک در آلمان و یکی از مسئولان این پروژه، خورشید از الان تا یازده سال آینده در دوران بسیار آرام خود خواهد بود.

از آنجا که این ماهواره خورشیدی از زاویه‌های متفاوت بین زمین و خورشید قرار خواهد گرفت، تیم تحقیق می‌تواند مناطقی از سطح خورشید را رصد کنند که تا به حال از سطح زمین قابل مشاهده نبوده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا پرتاب موشک آریان ۶ برای آژانس فضایی اروپا مهم است؟

آژانس فضایی اروپا برای اولین بار خورشیدگرفتگی مصنوعی ایجاد می‌کند

دید تلسکوپ فضایی اقلیدس تار شد؛ دانشمندان اروپایی چگونه لایه یخی را ذوب می‌کنند؟