سقوط هواپیمای پلیس ترکیه در استان وان ۷ کشته بر جای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
محل سقوط هواپیمای پلیس ترکیه
محل سقوط هواپیمای پلیس ترکیه   -   کپی رایت  AP Photo

وزیر کشور ترکیه روز پنجشنبه اعلام کرد که به دنبال سقوط یک فروند هواپیمای متعلق به پلیس این کشور هفت نفر از کادر امنیتی کشته شدند.

این هواپیمای کوچک در منطقه ای کوهستانی در استان وان در شرق ترکیه و در نزدیکی مرز ایران سقوط کرد. به گفته سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه هواپیمای متعلق به پلیس این کشور از یک ماموریت نظارت و شناسایی باز می گشت و در ارتفاع ۲۲۰۰ متری با کوه آرتوس برخورد کرد.

جستجوگران لاشه این هواپیما را حدود ساعت سه صبح یافتند. همه سرنشینان از جمله دو خلبان هواپیما از اعضای پلیس ترکیه بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

علت سقوط این هواپیما که هنگام بازگشت به فرودگاه فرید ملن در شهر وان سقوط کرد در دست بررسی است. محل ماموریت هواپیمای ساقط شده مناطق استان وان و استان اکثرا کردنشین حکاری بود. استان حکاری با ایران و عراق هم مرز است.

نیروهای امنیتی پیش از این در این منطقه با شورشیان عضو حزب کارگران کردستان ترکیه (پ کا کا) درگیر شده بودند. با این حال هنوز مشخص نیست که ماموریت هواپیمای متعلق به پلیس با عملیات علیه «پ کا کا» ارتباطی داشته یا خیر.

استاندار وان در صفحه توئیتر خود ضمن ستایش از هفت «قهرمانی» که در این سانحه هوایی کشته شدند به خانواده آنها تسلیت گفت. سقوط هواپیماهای متعلق به نیروهای امنیتی در ترکیه مسبوق به سابقه است. در جریان سقوط یک فروند هواپیمای نظامی در استان ازمیر در سال ۲۰۱۸ میلادی دو خلبان آن کشته شده بودند.