اسپانیا به همراه رهبران نهادهای اروپایی یاد قربانیان کرونا را گرامی داشت

اسپانیا به همراه رهبران نهادهای اروپایی یاد قربانیان کرونا را گرامی داشت
Copyright  AP
نگارش از یورونیوز

در این مراسم سه رهبر نهادهای اروپایی، شارل میشل رئیس شورای اروپا، اورزولا فُن دِر لایِن، رئیس کمیسیون و داوید ساسولی، سخنگوی پارلمان اروپا هم حضور داشتند.

پادشاهی اسپانیا پنج شنبه با برگزاری مراسمی با حضور مقام‌های اتحادیه اروپا یاد قربانیان کووید-۱۹ را گرامی داشت و از کادر بهداشتی و درمانی این کشور قدردانی کرد.

این مراسم به میزبانی فیلیپه ششم پادشاه کشور و همسرش برگزارشد. فیلیپه ششم با ایراد یک سخنرانی کوتاه به همه کسانی که عزیزان خود را به دلیل شیوع ویروس کرونا، از دست داده اند تسلیت گفت.

پادشاه اسپانیا گفت: «با خانواده قربانیان همدردی می کنم و می گویم که اندوه آنها اندوه من است.»

وی همچنین از مرگ و میر بالای سالخوردگان این کشور به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ اظهار تاسف کرد و گفت: « این نسل دموکراسی را به اسپانیا اهدا کردند.»

Manu Fernandez/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
پادشاه اسپانیا و همسرشManu Fernandez/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

پادشاه اسپانیا همچنین تاکید کرد که شیوع ویروس کرونا مردم این کشور را مورد آزمایش سختی قرارداد و معلوم شد که همچنان فداکاری و ایثار در میان مردم رواج دارد. پادشاه فیلیپه ششم گفت: « تمام شهروندان اسپانیا یک بدهکاری اخلاقی به کادر درمان و پزشکی کشور دارد.»

در این مراسم روزنامه نگاری که برادر خود را در اثر ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده بود صحبت کرد و هم چنین یک پرستار هم از تجربیات خود در چند ماه اوج شیوع ویروس کرونا در اسپانیا گفت.

در این مراسم سه رهبر نهادهای اروپایی، شارل میشل رئیس شورای اروپا، اورزولا فُن دِر لایِن، رئیس کمیسیون و داوید ساسولی، سخنگوی پارلمان اروپا هم حضور داشتند.

شارل میشل در صفحه توییتر خود با تقدیر از عملکرد «قهرمانانه» کادر بهداشتی و نوشت که اروپا همواره در کنار اسپانیا می ماند.

رئیس کمیسیون اروپا هم به قربانیان ویروس کرونا در اروپا ادای احترام کرد و نوشت: «همه گیری باعث شد تا همه ما در اروپا و در سراسر جهان یک درد مشترک را تجربه کنیم. این درد مشترک ما را متحد خواهدکرد و فکر می کنم با هم می توانیم قوی تر از همیشه از این بحران خارج شویم.»

آنها برای ادای احترام به قربانیان گل رز سفید گذاشتند و این مراسم با یک دقیقه سکوت پایان یافت.

اسپانیا پس از ایتالیا و فرانسه، سومین کشوری اروپایی متاثر از کروناست. نزدیک به ۲۹ هزارنفر در این کشور قربانی کووید-۱۹ شدند.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا