سازمان ناظر بر دریانوردی: نفت‌کشی که آمریکا به دنبال آن بود ربوده شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نفت‌کش‌ها (عکس تزئینی است)
نفت‌کش‌ها (عکس تزئینی است)   -  کپی رایت  AP Photo

یک سازمان ناظر بر دریانوردی در جهان روز چهارشنبه اعلام کرد نفت کشی که آمریکا به دلیل سرپیچی از تحریم ها علیه ایران به دنبال توقیف آن بود از نزدیکی ساحل امارات عربی متحده «ربوده» شده است.

به گفته سازمان «حقوق بشر در دریا» (Human Rights at Sea)، مستقر در بریتانیا، نفت کش «ام تی گلف اسکای» (MT Gulf Sky) روز پنجم ژوئیه (۱۵ تیر) از نزدیکی ساحل امارات عربی متحده «ربوده» شده است.

تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که این نفت کش روز سه شنبه در آب های سرزمینی ایران بوده است. این نفت کش با پرچم جمهوری دومینیکن حرکت می کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دیوید هاموند، مدیر عامل سازمان «حقوق بشر در دریا» گفت که ناخدای نفت کش «ام تی گلف اسکای» ربایش این کشتی را تائید کرده است. وی افزود که ۲۶ ملوان هندی این نفت کش به کشورشان بازگشته اند و دو نفر نیز در تهران به سر می برند.

پایگاه اینترنتی «تانکر ترکرز» (TankerTrackers) که بر تجارت نفت در دریاها نظارت می کند نیز اعلام کرده است که تصاویر ماهواره ای نشان می دهد نفت کش «ام تی گلف اسکای» به آب های سرزمینی ایران در نزدیکی جزیره هرمز رفته است.

دولت امارات عربی متحده، سفارت آمریکا در ابوظبی و ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده مستقر در بحرین تاکنون واکنشی به گزارش های منتشر شده درباره این نفت کش نشان نداده اند.