Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شهردار تهران: کاهش آرای مردم تهدیدی برای همگان است، اصلاح‌طلب و اصولگرا ندارد

شهردار تهران: کاهش آرای مردم تهدیدی برای همگان است، اصلاح‌طلب و اصولگرا ندارد
Copyright ATTA KENARE/AFP or licensors
Copyright ATTA KENARE/AFP or licensors
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پیروز حناچی، شهردار تهران می‌گوید: «حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای تضمین کننده رضایت مردم است. اگر از مردم وضعیت راضی باشند پای صندوق رای می‌آیند تا تداوم داشته باشد و از آن تداوم محافظت کنند. عدم حضور مردم می‌تواند تهدیدی برای همه باشد، اصلاح‌طلب و اصولگرا ندارد.»

آگهی

پیروز حناچی، شهردار تهران روز پنج‌شنبه در شرایطی پاسخگوی سوالات خبرنگاران می‌شود که گروهی از رانندگان خودروهای جمع‌آوری زباله مقابل دفتر شهرداری تجمع کرده‌اند و به پرداخت نشدن چند ماهه دستمزدشان اعتراض دارند.

آقای حناچی درباره اینکه دلیل تجمع آنها چیست به موضوع فعالیت پیمانکاران اشاره دارد و اینکه این نیروها به واسطه پیمانکاران با شهرداری همکاری داشتند. او همچنین تاکید می‌کند: «چنین تجمعی می‌تواند جلوی شهرداری در هر کشوری رخ دهد.»

محور گفت‌وگو با آقای حناچی اما سیاسی است. سوال‌ها درباره دلایل کاهش حضور مردم در انتخابات مجلس است که ماه فوریه برگزار شده بود.

بر اساس آمار، مشارکت رای دهندگان در انتخابات اخیر در ایران به کمتر از ۴۳ درصد رسید.

ATTA KENARE/AFP or licensors

اصل پیش‌بینی ناپذیر بودن مردم ایران را از یاد نبرید

آقای حناچی در این زمینه می‌گوید: «به هر صورت حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای تضمین کننده رضایت مردم است. اگر از مردم وضعیت راضی باشند پای صندوق رای می‌آیند تا تداوم داشته باشد و از آن تداوم محافظت کنند. عدم حضور مردم می‌تواند تهدیدی برای همه باشد، اصلاح‌طلب و اصولگرا ندارد.»

آقای حناچی می‌افزاید: «در مجموع وقتی از دولت یا قدرت حاکمه نارضایتی ایجاد شود این شامل همه می‌شود و خیلی متمایز نمی‌شود، شهرداری را هم شامل می‌شود. ما تلاشمان را می‌کنیم اما شرایط مان شرایط عادی نیست. در شرایط تحریم هستیم و در شرایط سخت اقتصادی.»

شهردار تهران با اشاره به اصل پیش‌بینی ناپذیر بودن مردم ایران سخنانش را اینطور خاتمه می‌دهد: «این اصل که مردم ایران در شرایط بحران غیرقابل پیش‌بینی هستند را فراموش نکنیم. در انتخابات دو دهه گذشته همیشه این را تجربه کردیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش شیوع کرونا در ۸ استان ایران؛ محدودیت‌های جدید در تهران اعمال می‌شود

نتایج شمارش آرا؛ فاصله پزشکیان و جلیلی به بیش از ۲ میلیون رای رسید

تحلیلگر کمپین‌های انتخاباتی در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز: شانس پیروزی جلیلی واقعی است