Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بریتانیا علیه اتباع عربستان و روسیه تحریم‌های حقوق بشری وضع کرد

دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا
دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نام شماری از مقامات اطلاعاتی ارشد عربستان که متهم به نقش‌آفرینی در قتل جمال خاشقجی، خبرنگار منتقد حکومت این کشور هستند در میان تحریم‌شدگان دیده می‌شود.

آگهی

بریتانیا روز دوشنبه تحریم هایی اقتصادی را علیه ۴۹ شخص و سازمان خارجی به علت نقض حقوق بشر وضع کرد.

وزارت خارجه بریتانیا فهرست اشخاص و سازمان های تحریم شده را که برخی از آنها روس یا عربستانی هستند در چهارچوب ساز و کار جدید وضع تحریم به علت نقض حقوق بشر اعلام کرد. دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا گفته که این تحریم ها علیه اشخاص و سازمان هایی وضع شده است که برخی از «هولناک ترین» اقدامات را در نقض حقوق بشر انجام داده اند.

نام شماری از مقامات اطلاعاتی ارشد عربستان که متهم به نقش آفرینی در قتل جمال خاشقجی، خبرنگار منتقد حکومت این کشور هستند در میان تحریم شدگان دیده می شود. لندن تعدادی از مقامات روسیه را نیز به علت مرگ سرگئی مگنیتسکی، وکیل دعاوی که در سال ۲۰۰۹ در زندان درگذشت، تحریم کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بریتانیا علیه شماری از فرماندهان نظامی میانمار که مظنون به نقض حقوق اقلیت مسلمان روهینگیا هستند نیز تحریم هایی وضع کرده است. نام برخی نهادهای حکومت کره شمالی هم به علت اداره زندان های این کشور در میان تحریم شدگان به چشم می خورد.

دومینیک راب، وزیر خارجه دولت محافظه کار بریتانیا تاکید کرد که تحریم های وضع شده «ابزاری» است که امکان هدف گرفتن «ناقضان حقوق بشر» را فراهم می کند.

ساز و کار جدید وضع تحریم علیه «ناقضان حقوق بشر» از زمان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بی سابقه محسوب می شود. تحریم های بریتانیا علیه «ناقضان حقوق بشر» پیش از این در چهارچوب تحریم های سازمان ملل متحد یا اتحادیه اروپا وضع می شد.

بنا به قوانین بریتانیا اشخاص تحریم شده اجازه ورود به خاک این کشور را نخواهند داشت. آنها همچنین اجازه نقل و انتقال پول از طریق بانک های بریتانیایی یا فعالیت در بخش های مختلف اقتصاد این کشور را نخواهند داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیش از ۱۴۰ معترض روسی در مسکو بازداشت شدند

تظاهرات علیه نژادپرستی در بریتانیا؛ مدونا به جمع معترضان در لندن پیوست

نجات مهاجران سرگردان در کانال مانش توسط نیروی مرزی بریتانیا