سیمبا، بچه شیر زجرکشیده اکنون بازیگوشی می‌کند

سیمبا   بچه شیر نجات یافته
سیمبا بچه شیر نجات یافته Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این توله‌شیر به قدری زخمی و ضعیف بود که دیگر نمی‌توانست غذا بخورد. پوستش زخم شده و موهایش ریخته بود. پنجه‌هایش را نیز برای جلوگیری از فرار چندین بار شکسته بودند. طبق گزارش صندوق جهانی طبیعت هر ساله هزاران حیوان وحشی به طور غیرقانونی تکثیر شده و داخل کشور روسیه قاچاق می‌شوند.

آگهی

تا چند ماه پیش سیمبا، توله شیر ده ماهه با شکنجه و مرگ دست و پنجه نرم می‌کرد. یک عکاس ساکن سوچی این حیوان را خریداری کرده بود و آزارش می‌داد.

توله شیر که تا نزدیکی مرگ آزار دیده بود توسط کنشگران موسسه حمایت از حیوانات «مرا نجات بده» مستقر در شهر شلیابینسک در جنوب روسیه نجات یافت. آنها حیوان کوچک را از زیرزمینی که در آن زندانی بود خارج کرده و فوراً به بیمارستان رساندند.

توله شیر به قدری زخمی و ضعیف بود که دیگر حتی نمی‌توانست غذا بخورد. همه جای پوستش زخم و موهایش ریخته بود. پنجه‌هایش را نیز برای جلوگیری از فرار چندین بار شکسته بودند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

با مشاهده شدت وخامت حال این بچه شیر، اعضای تیم دامپزشکی تصمیم گرفتند با وجود وضعیت قرنطینه و نبود پرواز، با کسب مجوزی ویژه حیوان را به بیمارستانی مجهزتر منتقل کنند. 

در ابتدای مراحل درمان توله شیر، هر روز ۱۷ بار به سرم وصل می‌شد. به گفته دامپزشکان شکستگی‌های او نه تنها کار انسان است بلکه نه با دست که با ابزار سنگین صورت گرفته است.

سیمبا پس از انتقال به بیمارستان دامپزشکی شهر شلیابینسک تا کنون چندین بار جراحی ستون فقرات و معده شده است. اما درنهایت پس از یک ماه نقاهت توانست دوباره روی پا خود بایستد.

طبق گزارش صندوق جهانی طبیعت هر ساله هزاران حیوان وحشی به طور غیرقانونی تکثیر شده و داخل کشور روسیه قاچاق می‌شوند. قاچاق حیوانات وحشی درآمد بالایی دارد و این جانداران به منزله اسباب بازی دست به دست می‌شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیرها و ببرها دوستان صمیمی مرد سوری در پناهگاه حیوانات

یولیا ناوالنایا، بیوه نترس رهبر فقید اپوزیسیون روسیه و منتقد پوتین کیست؟

گزارش اندیشکده بریتانیایی: روسیه به دنبال افزایش ظرفیت خود برای بی‌ثبات کردن کشورهای اروپایی است