Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

می‌سی‌سی‌پی آخرین ایالت آمریکا که نماد برده‌داری را پرچم خود حذف کرد

می‌سی‌سی‌پی آخرین ایالت آمریکا که نماد برده‌داری را پرچم خود حذف کرد
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات منتخب ایالت می سی سی پی تصمیم گرفتند پرچم کنفدراسیون، نماد گذشته تاریخ سیاه برده‌داری ایالت‌های جنوبی آمریکا را از پرچم خود حذف کنند.

آگهی

مقامات ایالت می‌سی‌سی‌پی حذف نماد برده‌داری از پرچم این ایالت را تصویب کردند و بدین ترتیب روز دوشنبه این نماد از تمامی پرچم‌های ساختمان‌های دولتی در این ایالت پایین کشیده شد.

سومین و آخرین پرچم ملی و رسمی کنفدراسیون، معروف به «درفش آغشته به خون» بود.

روز یکشنبه نمایندگان کنگره این ایالت تصویب کردند تا نماد «ایالات کنفدراسیون» و یا همان «ایالات مؤتلفه آمریکا» برای همیشه برچیده شود.

ایالت می‌سی‌سی‌پی آخرین منطقه آمریکاست که تا سال ۲۰۲۰ پرچم «کنفدراسیون» را به عنوان نشان ایالتی حفظ کرده بود. پیش‌تر اغلب ایالت‌های جنوبی آمریکا که گذشته تاریکی دربرده‌داری دارند این پرچم را از نمادهای رسمی و دولتی حذف کرده بودند. بحث بر سر حذف این نماد، که امروز راست‌گرایان نژادپرست آمریکایی آن را تبدیل به پرچم خود کرده‌اند، در پی قتل جورج فلوید، شهروند سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس شهر مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتا آغاز شد. مرگ جورج فلوید آغازگر اعتراضات علیه تبعیض نژادی در آمریکا در یک ماه اخیر بود.

آخرین بار در سال ۲۰۰۱ مقامات منتخب ایالت می‌سی‌سی‌پی در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا خواستار حفظ این نماد شده بودند. در آن زمان این نمایندگان، پرچم کنفدراسیون‌ها را به عنوان نماد پرافتخار «ایالات جنوبی» آمریکا حفظ کردند. باقی ماندن این پرچم به عنوان نماد در ایالت می‌سی‌سی‌پی در حالی است که بیش از ۳۸ درصد ساکنان این ایالت را سیاه پوستان تشکیل می‌دهند. طبق تصمیم نمایندگان ایالتی، در ماه نوامبر آینده شهروندان می‌سی‌سی‌پی به نماد پرچم جدید این ایالت رأی خواهند داد.

AP Photo

نوامبر آینده مصادف با انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده است. لایحه حذف نماد برده‌‌داری از پرچم این ایالت با رای موافق ۳۷ نماینده در برابر تنها ۱۴ رای مخالف به تصویب رسید. اکثریت نمایندگان کنگره آمریکا از این ایالت را جمهوریخواهان تشکیل می‌دهند. می‌سی‌سی‌پی بصورت تاریخی در کنترل این حزب راستگرا بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آبی جدید فرانسه؛ کدام کشورهای اروپایی پرچم خود را تغییر داده‌اند؟

سرنگونی مجسمه کریستوف کلومب در ایالتی که جورج فلوید در آن کشته شد

ویدئو؛ تظاهرات از سنگال تا ایتالیا در اعتراض به مرگ جورج فلوید