Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش سازمان ملل به ویدیوی رابطه جنسی کارکنانش در خودرو

واکنش سازمان ملل به ویدیوی رابطه جنسی کارکنانش در خودرو
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در فیلم کوتاهی که از صحنه رویداد اسرائیل همرسان شده، مشخص نیست که رابطه جنسی نمایش داده شده با رضایت بوده یا در قبال پرداخت پول انجام شده است.

آگهی

سازمان ملل متحد اعلام کرد درباره ویدیویی که یکی از کارکنان مرد این نهاد را در حال انجام رابطه جنسی با یک زن نشان می‌دهد، و نیز درباره احتمال سوء‌استفاده جنسی کارکنانش در این صحنه تحقیق می‌کند.

این ماجرا در تل‌آویو، پایتخت اسرائیل روی داده و آن گونه که «دنیو هیومانیتارین» یا «تی‌ان‌اچ»، نشریه نزدیک به سازمان ملل متحد در ژنو می‌نویسد، ویدیوی آن ابتدا در تاریخ ۲۳ ژوئن (۳ تیر) در سایت یک نشریه داخلی سازمان ملل منتشر شده است.

اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید

این ویدیو ۱۸ ثانیه‌ای را یکی از کارکنان سازمان ملل برای نخستین بار در روز ۲۵ ژوئن (۵ تیر) در توییتر منتشر کرد. تی‌اچ‌ان با شناسایی نقاط دیدنی و مقایسه ویدئو با تصاویر خیابان، مشخص کرده که این ویدیو در خیابان شلوغی در در مرکز تل‌آویو به نام «ها یارکون» گرفته شده است.

در این ویدیو که آن را شب‌هنگام از داخل ساختمانی در کنار خیابان فیلمبرداری کرده‌اند، یک خودرو یک خودرو شاسی‌بلند تویوتا با آرم سازمان ملل دیده می‌شود که مردی در صندلی عقب آن نشسته است. زنی با لباس سرخ نیز روی پای او نشسته و ظاهرا در حال سکس با اوست. مرد دیگری نیز در صندلی مسافر جلو قابل رویت است. راننده که در تصویر دیده نمی‌شود، پس از توقفی کوتاه خودرو را دوباره به حرکت درمی‌آورد.

واکنش سازمان ملل

سازمان ملل متحد گفته در پی شناسایی افراد حاضر در خودرویی است که در این ویدیوی کوتاه دیده می‌شوند.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد گفته از آنچه در این فیلم دیده می‌شود «یکه خورده» و «عمیقاً آشفته» شده است. دوجاریک به نشریه تی‌ان‌اچ در ژنو گفت: «رفتاری که در این فیلم دیده می‌شود، شنیع بوده و بر خلاف روندی است که ما بر اساس آن تلاش کرده‌ایم تا با موارد سوء رفتار جنسی کارکنان سازمان ملل مبارزه کنیم.»

شماره پلاک خودرو در ویدیو مشخص نیست، اما تی‌ان‌اچ می‌نویسد که این خودرو احتمالا متعلق به «یو.ان.تی.اس.او.» است که مخفف نام «سازمان نظارت بر آتش‌بس سازمان ملل» است. تاین نهاد وابسته به سازمان ملل در ماه مه سال ۱۹۴۸ برای نظارت بر آتش‌بس در زمان تأسیس دولت اسرائیل تشکیل شد.

سازمان ملل در مورد سوء‌استفاده‌های جنسی کارکنانش قوانین سختگیرانه‌ای دارد و تلاش کرده تا از سوء رفتار جنسی آنها و نیز صلح‌بانان خود جلوگیری کند.

با این حال موارد این‌چنینی در میان کارکنان این نهاد بین‌المللی بی‌پیشینه نیست. در سال ۲۰۱۹، سازمان ملل ۱۷۵ مورد اتهام سوءاستفاده جنسی توسط کارکنان و سربازان خود را که در عملیات مختلف خدمت می‌کردند، بررسی کرد. ۱۶ مورد از این اتهام‌ها «ثابت» شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در فیلم کوتاهی که از صحنه رویداد اسرائیل همرسان شده، مشخص نیست که رابطه جنسی نمایش داده شده با رضایت بوده یا در قبال پرداخت پول انجام شده است.

استفان دوجاریک گفته تحقیقات سازمان ملل از طریق دفتر بازرسی داخلی که نهاد مسئول رسیدگی به سوء رفتار، کلاهبرداری و فساد کارکنان است، «خیلی سریع» اقدام کرده است. سخنگوی سازمان ملل با اشاره به این که تحقیقات در این زمینه از دو روز پیش آغاز شده، گفت: «‌ما انتظار داریم این روند خیلی سریع به پایان برسد» و افزود که «کار شناسایی افراد حاضر در این ویدئو رو به اتمام است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صلح بانان سازمان ملل در آفریقای مرکزی در معرض اتهامات جدید سوء استفاده جنسی از کودکان

خشم بان کی مون از رسوایی تجاوز جنسی در آفریقای مرکزی

اسرائیل در نهادهای قضایی بین‌المللی؛ درخواست نیکاراگوئه برای توقف کمک‌های آلمان به تل‌آویو رد شد