Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افزایش چشمگیر شکایات از سوءاستفاده جنسی کارکنان سازمان ملل متحد

افزایش چشمگیر شکایات از سوءاستفاده جنسی کارکنان سازمان ملل متحد
Copyright عکس آرشیوی/ رویترز
Copyright عکس آرشیوی/ رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان ملل متحد در این گزارش از سویی افزایش چشمگیر شکایت‌ها را گامی رو به جلو می داند و می‌افزاید که این به معنای اعتماد قربانیان به مراجع برای جاری شدن عدالت است

آگهی

سازمان ملل متحد روز دوشنبه ۱۸ مارس در گزارشی انتقادی از خود، از افزایش قابل توجه شکایات سوءاستفاده و آزار جنسی کارکنان و وابستگان این سازمان خبر داد. 

بر اساس این گزارش که دفتر دبیرکل سازمان ملل متحد آن را تهیه کرده است در سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۲۰۰ مورد شکایت آزار و سوءاستفاده جنسی علیه کارکنان و پرسنل وابسته به این سازمان طرح شده است.

این گزارش می‌افزاید که بیش از ۱۲۰ مورد از شکایات درباره شرکای کاری و افرادی غیر از نیروهای نظامی سازمان ملل بوده است. برای مثال تعداد شکایات سال گذشته به برنامه کمک‌های غذایی سازمان ملل متحد (WFP) به ۱۹ مورد رسیده است این در حالی است که در ۱۲ سال پیش از آن، ۲۶ مورد شکایت نسبت به این سازمان مطرح شده بود.

بر اساس این گزارش، تعداد پرونده‌های آزار، سوء استفاده جنسی و حتی تجاوز به عنف در کمیساریای امور پناهندگان ملل متحد (UNHCR) تقریبا ۳۴ برابر شده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

با این وجود موارد حوادث گزارش شده درباره سربازان حافظ صلح این سازمان از ۶۲ مورد در سال ۲۰۱۷ به ۵۴ مورد در سال ۲۰۱۸ رسید.

سازمان ملل در سال‌های گذشته با موارد بسیار زیاد اتهام سوءاستفاده جنسی و تجاوز صلح‌بانان به خصوص در کشورهای آفریقای مرکزی مواجه بوده است. این گزارشات در سال گذشته میلادی نیز ادامه داشت و از تجاوز تا آزار جنسی و پرداخت پول برای رابطه جنسی را شامل می‌شد.

سازمان ملل متحد در این گزارش از سویی افزایش چشمگیر شکایت‌ها را گامی رو به جلو می داند و می‌افزاید که این به معنای اعتماد قربانیان به مراجع برای جاری شدن عدالت است.

این سازمان از سال ۲۰۱۷ کمپین‌هایی را برای بالا بردن آگاهی و اطلاع‌رسانی برای قربانیان و شاهدان حوادث آزار و سوءاستفاده جنسی برگزار می‌کند تا این افراد بتوانند بدون ترس از انتقام یا مجازات از آزاردهنگان و متجاوزان به مراجع شکایت کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک شبکه فعال در زمینه سوءاستفاده جنسی از کودکان در استرالیا با کمک اف‌بی‌آی متلاشی شد

دیوید کاپرفیلد شعبده‌باز مشهور آمریکایی به سوءرفتار و آزار جنسی ۱۶ زن متهم شد

حمله شهرک‌نشینان به کامیون‌های کمک‌‌رسانی؛اسرائیل:خودروی هدف گرفته شده سازمان ملل در منطقه جنگی بود