سرگئی خروشچف، فرزند رهبر شوروی سابق به ضرب گلوله در آمریکا جان باخت

Dr. Sergei N. Khrushchev, son of former Soviet Prime Minister Nikita Khrushchev
Dr. Sergei N. Khrushchev, son of former Soviet Prime Minister Nikita Khrushchev Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرگئی خروشچف، فرزند رهبر فقید شوروی سابق، که از سال ۱۹۹۹ به تابعیت ایالات متحده درآمده بود، در سن ۸۴ سالگی و در منزل خود واقع در «رود آیلند» آمریکا درگذشت.

آگهی

سرگئی خروشچف، فرزند رهبر فقید شوروی سابق، که از سال ۱۹۹۹ به تابعیت ایالات متحده درآمده بود، در سن ۸۴ سالگی و در منزل خود واقع در «رود آیلند» آمریکا درگذشت.

جوزف وِندلكِن، سخنگوی پزشکی قانونی ایالت رود آیلند، علت مرگ آقای خروشچف را اصابت گلوله به سر او اعلام کرد.

پلیس روز پنج‌شنبه گذشته و در پی تماس تلفنی همسر آقای خروشچف از این واقعه با خبر شده ولی تحقیقات صورت گرفته، سرنخی از دست داشتن عوامل خارجی در مرگ او و یا رخداد سوء قصد علیه او به دست نداده و پرونده قتل آقای خروشچف بسته شده است.

AP/Copyright 1959, 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Soviet Premier Nikita Khrushchev, fourth from left and Sergei Khrushchev, far right, the premier's sonAP/Copyright 1959, 2020 The Associated Press. All rights reserved.

سرگئی خروشچف در جوانی دانشمند موشکی اتحاد جماهیر شوروی بود. او به بهانه سخنرانی در مورد جنگ سرد، به دعوت دانشگاه براون، در سال ۱۹۹۱ همراه با همسرش به رود آیلند نقل مکان کرد و در ژوئیه سال ۱۹۹۹ شهروند ایالات متحده آمریکا شد.

آقای خروشچف پس از اخذ تابعیت آمریکا، احساس خود را در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس این گونه توصیف کرده بود:«مثل یک تولد دوباره و آغاز یک زندگی جدید است.» او همچنین در اظهارنظری دیگر گفته بود که بعید نبود اگر پدرش زنده بود از تصمیم تغییر تابعیت او حمایت می‌کرد.

پدر او، نیکیتا سرگیویچ خروشچف، رهبری شوروی سابق را پس از استالین و در دوره‌ای از جنگ سرد بر عهده داشت. او در ۱۱ سپتامبر ۱۹۷۱ درگذشت.

به گفته همسر آقای خروشچف، مراسم تشییع جنازه او در ماه اکتبر و در شهر مسکو برگزار خواهد شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خاموشی ستاره سرخ؛ درگذشت مهاجمی که شوروی سابق را قهرمان اروپا کرد

روسیه تانک‌های تی-۳۴ اتحاد جماهیر شوروی را تعمیر می‌کند

پیش بینی های سینمایی درباره سال ۲۰۱۷ میلادی در زمان جنگ سرد