سهامدار اصلی لوفتهانزا با کمک ۹ میلیارد یورویی دولت آلمان موافقت کرد

کابین خلبان یکی از هواپیماهای لوفتهانزا
کابین خلبان یکی از هواپیماهای لوفتهانزا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در طرح دولت آلمان برای نجات لوفتهانزا از ورشکستگی پیش بینی شده است که حداقل ۲۰ درصد از سهام این شرکت هواپیمایی متعلق به دولت خواهد بود.

آگهی

هاینز هرمان تیله، میلیاردر آلمانی که سهامدار اصلی شرکت هواپیمایی لوفتهانزا است چهارشنبه شب اعلام کرد که از طرح ۹ میلیارد یورویی دولت این کشور برای نجات بزرگترین شرکت هواپیمایی اروپا از ورشکستگی حمایت می کند.

این سرمایه دار ۷۹ ساله در مصاحبه با روزنامه «فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ» گفت که در نشست سالانه سهامداران لوفتهانزا که قرار است روز پنجشنبه برگزار شود به پیش نویس طرح توافق با دولت رای مثبت خواهد داد. او پیش از این تهدید کرده بود که با اجرای این طرح به دلیل اینکه از از اخراج شماری از کارکنان شرکت جلوگیری می کند مخالفت خواهد کرد. هاینز هرمان تیله بر این باور است که تنها با اخراج کارکنان امکان تغییر ساختار لوفتهانزا و در نتیجه افزایش دوباره قیمت سهام این شرکت وجود خواهد داشت.

در طرح ۹ میلیارد یورویی دولت آلمان برای نجات لوفتهانزا از ورشکستگی پیش بینی شده است که حداقل ۲۰ درصد از سهام این شرکت هواپیمایی متعلق به دولت خواهد بود. مدیریت لوفتهانزا هشدار داده بود که بدون حمایت دولت تنها چند روز پس از جلسه روز پنجشنبه سهامداران دیگر قادر به پرداخت دستمزد کارکنانش نخواهد بود و محبور به اعلام ورشکستگی خواهد شد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
هواپیماهای شرکت لوفتهانزاAP Photo

از سوی دیگر کمیسیون اروپا روز پنجشنبه موافقت خود را با طرح دولت آلمان برای نجات لوفتهانزا از ورشکستگی اعلام کرد.

محدودیت های اعمال شده به دنبال شیوع ویروس جدید کرونا صنعت حمل و نقل هوایی را با بحران مواجه کرده است. شرکت هواپیمایی لوفتهانزا پیش از این اعلام کرده بود که ۱۶ درصد از نیروی کار خود یعنی ۲۲ هزار نفر را اخراج خواهد کرد.

تقریبا تمام هواپیماهای شرکت لوفتهانزا در دوران قرنطینه در کشورهای اروپایی به مدت دو ماه زمین گیر شده بودند. مدریت شرکت لوفتهانزا همچنان در حال مذاکره با اتحادیه های کارکنان این شرکت برای دستیابی به توافق بر سر صرفه جویی مالی و تغییر ساختار شرکت و آینده حرفه ای کارکنان است.

ثروت هاینز هرمان تیله که ۱۵.۵ درصد از سهام لوفتهانزا را در اختیار دارد ۱۵ میلیارد یورو تخمین زده می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چالش کرونا برای برنامه‌ریزی هوش‌مصنوعی؛ احیای ظرفیت خطوط هوایی چقدر زمان می‌برد؟

پروژه هوافضای آلمان؛ چطور می‌توان در عرض ۶۰ روز با خوابیدن روی تخت ۱۸ هزار یورو درآمد داشت؟

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد