Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جرقه تازه در جنگ تجاری اروپا و آمریکا؛ سهام تولیدکنندگان مشروبات الکلی و کامیون سقوط کرد

Irish whiskey
Irish whiskey Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که قصد دارد تعرفه واردات محصولاتی را به ارزش ۳.۱ میلیار دلار از کشورهای آلمان، فرانسه، اسپانیا و بریتانیا افزایش دهد.

آگهی

ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که قصد دارد تعرفه واردات محصولاتی را به ارزش ۳.۱ میلیار دلار از کشورهای آلمان، فرانسه، اسپانیا و بریتانیا افزایش دهد.

مطابق فهرست اعلام شده این کالاهای شامل ۳۰ قلم از جمله لنزهای دوربین آلمانی، ویسکی بریتانیا، پوشاک اسپانیایی و شراب و محصولات لوکس فرانسوی است. در فهرست همچنین نام کالاهای دیگری همچون ماست، زیتون، پنیر، آبجو، کامیون و هواپیما نیز به چشم می‌خورد. بر پایه اعلام دفتر نمایندگی تجاری آمریکا اظهارنظر و رایزنی در خصوص این فهرست تا ۲۶ ژوئیه امکان‌پذیر خواهد بود.

این تصمیم در جهت اعلام موضع سال گذشته سازمان تجارت جهانی علیه اعطای یارانه از سوی کشورهای اروپایی به بخش تولید صنعتی و کشاورزی صورت می‌گیرد. بر پایه نظر سازمان تجارت جهانی، آمریکا می‌تواند در واکنشی تنبیهی به عدوم توقف توزیع یارانه دولتی در اروپا تعرفه واردات ۷.۵ میلیارد دلار از محصولات این کشورها را به میزان ۱۰۰ درصد افزایش دهد.

آمریکا در گام نخست، تعرفه واردات هواپیمای ایرباس را ۱۰ درصد و تعرفه برخی محصولات کشاورزی را ۲۵ درصد افزایش داده بود.

در مقابل بروکسل امیدوار است که سازمان تجارت جهانی هر چه سریع‌تر به شکایت موازی اتحادیه اروپا در مورد پرداخت یارانه دولت آمریکا به شرکت بوئینگ اظهار نظر کند.

در پی افزایش مجدد تنش تجاری میان آمریکا و اروپا، روز چهارشنبه شاخص سهام در بازارهای اروپایی بیشترین سقوط خود را در کی هفته گذشته تجربه کردند. قیمت سهام شرکت‌های تولید مشروبات الکلی، کالاهای لوکس و سازندگان کامیون بیشترین افت را شاهد بودند. بر این اساس شاخص ۵۰ شرکت برتر اروپا ۱.۴۹ درصد، شاخص بورس آلمان ۱.۵۷ و شاخص بورس لندن ۱.۹ درصد افت کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشروی اروپا در جنگ تجاری با ایالات متحده؛ دریافت مجوز وضع تعرفه تنبیهی بر کالاهای آمریکایی

جدال تعرفه‌ای اروپا و آمریکا در داووس؛ فرانسه آتش‌بس اعلام کرد

جانسون به ترامپ: تعرفه‌های گمرکی ویسکی را لغو کن