Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فعالیت سومین گروه نئونازی در آلمان ممنوع شد

فعالیت سومین گروه نئونازی در آلمان ممنوع شد
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هواداران گروه «نوردادلر» پیش‌تر برای توجیه حملاتی نظیر تیراندازی ماه اکتبر گذشته در «هاله»، شهری در جنوب ایالت زاکسن-آنهالت از پیام‌های تلگرامی استفاده کرده بودند.

آگهی

دولت آلمان فعالیت سومین تشکل منتسب به جریان راست افراطی در این کشور را که از آنها به عنوان یک گروه نئونازی یاد شده ممنوع اعلام کرد.

هورست شی‌هوفر، سخنگوی وزارت کشور آلمان با اشاره به اقدامات پلیسی و بازرسی‌هایی که در چارچوب تحقیقات این پرونده در چهار ایالت این کشور انجام شده گروه «نوردادلر» Nordadler یا عقاب شمالی را به عنوان یک «تشکل افراط‌گرا» معرفی کرد که عمده فعالیت خود را به روی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی متمرکز کرده‌اند.

سخنگوی وزارت کشور آلمان با انتشار پیامی توییتری ضمن اشاره به بازرسی‌ها و تحقیقاتی که در چهار ایالت «نوردراین-وستفالن»، «زاکسن»، «براندنبورگ» و «نیدرزاکسن» برای رهگیری و شناسایی فعالیت این گروه «نئونازی» انجام شده، تاکید کرده است که قانون اجازه ترویج ایدئولوژی راست افراطی و رویکرد یهودی‌ستیزی را به هیچ گروهی نمی‌دهد.

به گفته مقامات آلمان اعضای گروه یاد شده که با نام‌های دیگری چون «انقلاب قومی»، «رنسانس قومی» یا «جوانان قومی» نیز شناخته‌ می‌شوند خود را پیروان آدولف هیتلر می دانند و از نمادها و گویش زبانی رایش سوم استفاده می کنند.

گفته می شود که این گروه برنامه ای ویژه برای تشکیل یک جامعه نئو‌نازی در حومه آلمان داشته و ایدئولوژی خود را از طریق ابزارهای ارتباطی و اطلاع رسانی آنلاین و نیز پلت‌فرم‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام و دیسکورد ترویج کرده است.

هواداران گروه «نوردادلر» پیش‌تر برای توجیه حملاتی نظیر تیراندازی ماه اکتبر گذشته در «هاله»، شهری در جنوب ایالت زاکسن-آنهالت از پیام‌های تلگرامی استفاده کرده بودند. در جریان این حمله یک کنیسه هدف حمله قرار گرفت و دو نفر در این میان جان باختند.

این برای سومین بار از ابتدای سال جاری میلادی است که وزارت کشور آلمان فعالیت یک گروه راست افراطی را در این کشور ممنوع می‌کند. پیش از این فعالیت دو تشکل دارای دیدگاه‌های نئونازی به نام‌‌های «پیکار۱۸» و «مردم و قبایل متحد آلمان» در ماه‌های ژانویه و مارس ممنوع اعلام شده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش جنایت راست افراطی آلمان؛ پلیس یک نئونازی‌ را دستگیر کرد

رهبر نئونازی‌های یونان به زندان می‌رود

دستگاه «لجستیک پیچیده» با سوخت یونجه؛ چرا قاطرها در ارتش آلمان همچنان به انجام ماموریت مشغولند؟