Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

تیراندازی در نزدیکی یک کنیسه در شرق آلمان دست‌کم ۲ کشته برجای گذاشت

تیراندازی در شهر هاله آلمان
تیراندازی در شهر هاله آلمان Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس با اعلام این که عامل این تیراندازی فرار کرده از شهروندان خواسته است در خانه بمانند یا به محل امن دیگری بروند.

آگهی

تیراندازی در نزدیکی یک کنیسه و قبرستان یهودیان در شرق آلمان دست‌کم ۲ کشته برجای گذاشت.

این تیراندازی در نیمروز چهارشنبه ۱۷ مهر در شهر «هاله»، واقع در نزدیکی لایپزیگ روی داد و دقایقی پس از آن پلیس محلی هاله اعلام کرد یک نفر در پیوند با این حمله بازداشت شده است. پلیس پیش از آن در صفحه توییتر خود نوشت: «بر اساس نخستین مشاهدات، دو نفر در هاله کشته شده‌اند. چند تیر شلیک شده است. مهاجمان با یک خودرو فرار کرده‌اند.»

افراد مهاجم پیش از تیراندازی یک نارنجک نیز به درون قبرستان یهودیان که در همان ناحیه بود، پرتاب کردند.

یک شاهد عینی به یورونیوز گفت مهاجمان ماسک بر صورت زده و یکی از آنان لباس نظامی به تن داشته است. شاهد عینی دیگری به شبکه تلویزیونی ان‌تی‌وی گفته است که یکی از مهاجمان داخل یک رستوران کباب ترکی در همان مکان نیز تیراندازی کرده است.

برخی تصاویر منشر شده در شبکه‌های اجتماعی از فردی که گفته می‌شود عامل حمله روز چهارشنبه بوده، مردی را نشان می‌دهد که لباسی شبیه لباس نظامی پوشیده و یک کلاه شبیه کلاه ایمنی روی سر دارد. ظاهرا یک دوربین نیز روی کلاه این مرد نصب شده است.

یک ویدئو منتسب به عامل حمله نیز در شبکه‌های اجتماعی آلمان منتشر شده که این فرد را در حالی که از خودرو پیاده شده و نیراندازی می‌کند، نشان می‌دهد.

هنوز اطلاعاتی درباره قربانیان این حادثه در دست نیست، اما برخی رسانه‌ها نوشته‌اند که یکی از کشته شدگان یک زن بوده است.

در پی وقوع این تیراندازی، چند خیابان در شهر هاله بسته و ایستگاه اصلی راه‌آهن این شهر نیز تعطیل شده و پلیس از شهروندان خواسته است در خانه بمانند یا به محل امن دیگری بروند.

ساعتی پس از انتشار خبر حمله در هاله، مجله آلمانی فوکوس در وبسایت خود از تیراندازی دیگری در مکانی در لاندزبرگ، واقع در ۱۵ کیلومتری شرق هاله خبر داد. بر اساس این گزارش صدای شلیک چندین تیر در این منطقه به گوش رسیده است.

مقام‌های رسمی هنوز خبر این حمله را تأیید نکرده‌اند و گزارش بیشتری نیز درباره آن منشتر نشده است.

تیراندازی‌های امروز همزمان با یوم کیپور یا روز آمرزش، مهم‌ترین جشن مذهبی یهودیان انجام شد.

به دلیل پیشینه کشتار یهودیان به هدف نسل‌کشی در زمان نازی‌ها در جریان جنگ جهانی دوم، یهودی‌ستیزی همواره در آلمان حساسیت‌برانگیز بوده است. هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت حمله هاله را بر عهده نگرفته است، اما فعالیت گروه‌های نئونازی و نیز اسلام‌گرایان افراطی علیه یهودیان در سال‌های اخیر در آلمان افزایش یافته است.

این خبر در حال تکمیل است و بزودی روزآمد خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انحراف خودرو در برلین به سمت عابران پیاده ۷ مجروح به جا گذاشت