Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تبعات کرونا؛ افزایش انتقادها از عملکرد خطوط هوایی در برابر مشتریان

گروهی از مسافران در یکی از فرودگاه‌های اسپانیا
گروهی از مسافران در یکی از فرودگاه‌های اسپانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محدودیت‌های وضع شده برای جلوگیری از شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» صنعت حمل و نقل هوایی و گردشگری را با یکی از جدی‌ترین بحران‌ها طی دهه‌های اخیر روبرو کرده است.

آگهی

تعدادی از شرکت های هواپیمایی همزمان با افزایش انتقادها از فروش بلیت برای پروازهایی که در نهایت به علت شیوع ویروس جدید کرونا لغو می شوند از عملکرد خود دفاع کردند.

محدودیت های وضع شده برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» صنعت حمل و نقل هوایی و گردشگری را با یکی از جدی ترین بحران ها طی دهه های اخیر روبرو کرده است. یک سازمان مدافع حقوق مصرف کنندگان به نام «تست اشا» (Test Achats) شرکت های هواپیمایی را متهم کرده است که با فروش بلیت های ارزان قیمت برای پروازهایی که چند روز بعد لغو می شوند به دنبال کمک به شرایط مالی خود هستند.

ژان فیلیپ دوکار، مسئول روابط عمومی سازمان «تست اشا» که از حقوق مصرف کنندگان در اروپا و آمریکای جنوبی دفاع می کند در گفتگو با یورونیوز گفت: «به دو نکته باید توجه کرد: قیمت های خیلی پایین بودند و سپس پروازها لغو شدند. سپس تاریخ جدیدی برای آنها تعیین شد و قیمت ها ۵۰ یا ۱۰۰ برابر افزایش پیدا کرد. این یک راهکار برای دریافت پول نقد است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
مسافران در یکی از فرودگاه‌های اسپانیاAP Photo

او تاکید می کند که سازمان متبوعش تاکنون دهها شکایت در ارتباط با فروش بلیت ارزان قیمت برای پروازهایی که در نهایت لغو شده اند دریافت کرده است. یورونیوز با شماری از شرکت هایی که از آنها در این زمینه شکایت شده است تماس گرفت.

شرکت هواپیمایی «تی یو آی» در پاسخ به یورونیوز تائید کرد که تعدادی از پروازهایش با هدف جلوگیری از برخاستن هواپیماهای کم و بیش خالی از مسافر لغو شده اند. این شرکت با این حال این اتهام که با لغو پروازها و تغییر تاریخ آنها یک راهبرد تجاری را دنبال می کند تکذیب کرد. پیت دمیر، از مسئولان «تی یو آی» تاکید کرد که این شرکت هزینه بلیت های به فروش رفته را به مشتریان باز خواهد گرداند و در نتیجه وجه نقد مدت زیادی در حساب های بانکی «تی یو آی» باقی نخواهد ماند.

شرکت هواپیمایی «بروکسل ایرلاینز» نیز اعلام کرد که کاهش تقاضا منجر به لغو برخی پروازها شده است اما قیمت بلیت برای تاریخ های جدید بالاتر نخواهد بود. شرکت هواپیمایی «رایان ایر» هنوز به پرسش یورونیوز پاسخی نداده است.

از سوی دیگر کمیسیون اروپا نیز اعلام کرده که شکایت هایی در زمینه لغو پروازهایی که بلیت شان با بهای ارزان به فروش رسیده اند دریافت کرده است. کمیسیون اروپا تاکید کرده است که هزینه بلیت پروازهای لغوشده باید به مشتریان برگردانده شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ضرر ۲.۶ میلیارد یورویی شرکت ایرفرانس- کی‌ال‌ام در پی همه‌گیری کرونا

کرملین: پوتین در سانحه هوایی نمی‌میرد

جسد مدیر داخلی سابق بوئینگ که علیه هواپیماهای تولیدی شرکت دست به افشاگری زده بود پیدا شد