جمهوری‌خواهان خواستار تجدیدنظر‌ در برنامه کاهش سربازان آمریکایی در آلمان شدند

House Minority Leader Kevin McCarthy of Calif., left, stands as Rep. Michael McCaul, R-Texas, speaks with reporters after a meeting with President Donald Trump at the White Ho
House Minority Leader Kevin McCarthy of Calif., left, stands as Rep. Michael McCaul, R-Texas, speaks with reporters after a meeting with President Donald Trump at the White Ho Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایندگان جمهوری‌خواه می‌گویند که حضور نظامی ایالات متحده در آلمان نه تنها در راستای منافع استراتژیک واشنگتن در اروپاست بلکه منافع این کشور در خاورمیانه، آفریقا و مناطقی که شاهد رشد حضور فزاینده روسیه و چین هستند را نیز تامین می‌کند.

آگهی

گروهی از قانونگذاران جمهوریخواه مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا روز سه‌‌شنبه از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور خواستند تا در تصمیم خود برای کاهش تعداد سربازان آمریکایی در آلمان تجدید نظر کند.

این قانونگذاران گفته‌اند که حضور این سربازان در آلمان ستون اصلی بازدارندگی ناتو در برابر تجاوز روسیه است.

شش نماینده مجلس نمایندگان آمریکا به رهبری مایکل مک‌کول، رهبر جمهوریخواه کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان در نامه‌ای گفته‌اند که حضور نظامی ایالات متحده در آلمان نه تنها در راستای منافع استراتژیک واشنگتن در اروپاست بلکه منافع این کشور در خاورمیانه، آفریقا و مناطقی که شاهد رشد حضور فزاینده روسیه و چین هستند را نیز تامین می‌کند.

در نامه نمایندگان جمهوری‌خواه آمده است: «اکنون زمان آن نیست که اقدامی انجام دهیم که باعث شود رژیم پوتین اعتبار بازدارندگی ناتو را زیر سوال ببرد یا ممکن است متحدان و شرکای ما در ناتو به تعهد ایالات متحده به تضمین امنیت جمعی ما تردید کنند.»

این نمایندگاه همچنین هشدار داده‌اند که مسکو و پکن به دنبال ایجاد اختلاف بین ایالات متحده و متحدانش هستند.

دونالد ترامپ در اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد که تعداد سربازان آمریکایی در آلمان را به ۲۵ هزار نفر کاهش می دهد و متحدان اروپایی آمریکا را به دلیل عدم مشارکت کافی در بودجه ناتو متهم کرد که در حال سوء استفاده از ایالات متحده آمریکا هستند.

بر اساس تصمیمی که آقای ترامپ گرفته است، ۹۵۰۰ سرباز آمریکایی مستقر در آلمان به ایالات متحده بازخواهند گشت، تصمیمی که باعث خشم دموکرات‌ها و همچنین جمهوری‌خواهان شده است.

ناتو در سال ۲۰۱۴ هدفی را اعلام کرد که بر مبنای آن هر یک از ۳۰ عضو این ‍پیمان باید ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را صرف دفاع کنند، خواسته‌ای که بیشتر کشورهای عضو ناتو از جمله آلمان تا کنون آن را انجام نداده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: نیمی از نظامیان آمریکایی خاک آلمان را ترک می‌کنند

ترامپ دستور کاهش شمار نیروهای آمریکایی در خاک آلمان را صادر کرده است

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آنچه باید پیش از شروع محاکمه کیفری ترامپ بدانیم