بیش از ۶۰۰ هزار نفر بار دیگر در آلمان قرنطینه می‌شوند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Martin Meissner
Martin Meissner   -   کپی رایت  AP Photo

آلمان روز سه‌شنبه اعلام کرد که برای اولین بار پس از لغو بسیاری از محدودیت‌های رفت و آمد در یک ماه و نیم گذشته، جمعیت ساکن در دو کانتون این کشور را قرنطینه خواهد کرد.

این تصمیم پس از شیوع ویروس کرونا در بزرگترین کشتارگاه آلمان واقع در منطقه نوردراین‌-وستفالن گرفته شد؛ بنا بر گزارش مقامات نتیجه آزمایش کرونای دست‌کم ۷۳۰ نفر از کارگران این کشتارگاه مثبت بوده است.

یکی از این دو کانتون ۳۶۰ هزار و دیگر ۲۸۰ هزار نفر جمعیت دارند.

آرمین لاشت، رئیس دولت منطقه ای نوردراین‌-وستفالن بامداد سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: «ما سراسر کانتون گوترسلو را قرنطینه خواهیم کرد.» ساعاتی پس از این سخنان، اعلام شد که کانتون همسایه یعنی وارن‌دورف نیز قرنطینه خواهد شد.

انتظار می‌رود که قرنطینه دو کانتون دست‌کم تا ۳۰ ژوئن ادامه یابد. قرار است در این مدت علاوه بر وضع دوباره محدودیت‌هایی برای تماس ساکنان با یکدیگر، بارها، سینماها و موزه‌ها نیز دوباره تعطیل شوند.

این محدودیت‌ها که تنها ۱۰ روز قبل از تعطیلی مدارس این منطقه به اجرا گذاشته خواهد شد، با هدف «آرام کردن اوضاع» و افزایش امکان گرفتن تست کرونا از تمام اهالی برقرار شده است.

آلمان تا کنون در مقایسه با دیگر شرکای اروپایی خود از جمله فرانسه، ایتالیا و اسپانیا در مدیریت بحران کرونا موفق‌تر عمل کرده است. تا کنون بیش از ۱۹۲ هزار نفر از جمعیت نقریبا ۸۴ میلیون نفری این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از ۸۹۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

کشتارگاهی که از آن سخن گفته می‌شود، با ۱۱۰۶ نیروی کار بزرگترین کشتارگاه اروپا است. در این کشتارگاه که متعلق به شرکت Tönnies است، روزانه ۲۰ هزار خوک ذبح می‌شوند.

بسیاری از کارگران کشتارگاههای آلمان مهاجرانی از لهستان، رومانی و بلغارستان هستند.