Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

عصیان جوانان در شهر مرسدس‌ بنز؛ زخمی شدن ۱۹ پلیس در درگیری‌های اشتوتگارت

 عصیان جوانان در شهر مرسدس‌ بنز؛ زخمی شدن ۱۹ پلیس در درگیری‌های اشتوتگارت
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در نخستین گزارشی که مقامات شهری و پلیس شهر اشتوتگارت عصر روز یکشنبه از این واقعه ارائه کردند به تخریب ۴۰ مغازه در مرکز شهر و غارت کلی ۹ باب فروشگاه اشاره شده است.

آگهی

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نا‌آرامی‌های اخیر در شهر اشتوتگارت را محکوم و آنرا یک خرابکاری «مذموم و شرم‌آور» توصیف کرده است.

سخنگوی صدراعظم آلمان روز دوشنبه در جریان یک کنفرانس خبری به نقل از آنگلا مرکل خشونت‌های شهری ابتدای هفته جاری در اشتوتگارت را به شدت محکوم کرد. وی تاکید کرد که خانم مرکل اقدامات خرابکارانه و حمله به نیروهای پلیس را در جریان این ناآرامی‌ها ناپسند و شرم‌آور توصیف کرده است.

اشتفان شیبرت، سخنگوی صدراعظم آلمان در ادامه تاکید کرد: آنهایی که در چنین اقدامات خشونت‌آمیزی شرکت کرده و به شیوه‌ای وحشیانه به پلیس حمله کرده و مغازه‌ها را غارت کرده‌اند هیچ دلیل موجه و قابل دفاعی برای توجیه کار خود ندارند.

ناآرامی و هرج و مرج در شهر اشتوتگارت شامگاه شنبه بیستم ژوئن حدود ۲۰ مجروح برجای گذاشت و سبب تخریب اموال عمومی و بسیاری از فروشگاه‌ها در این شهر شد.

به گزارش رسانه‌های محلی ماجرا از آنجا آغاز شد که چند مأمور گشت پلیس برای انجام بازرسی و کنترل افراد در قالب تحقیقات در خصوص یک پرونده فروش مواد مخدر در یکی از محله‌های شهر محل حاضر شدند و تلاش کردند تا یک جوان هفده ساله را مورد بازرسی بدنی قرار دهند.

امتناع شهروند جوان آلمانی از تن دادن به بازرسی و حمایت عده دیگری از جوانان از وی که در بازگشت از یک پارتی شبانه با این صحنه مواجه شده بودند سبب درگیری و زد و خورد میان معترضان و ماموران پلیس می‌شود.

این درگیری سپس در سطح وسیع‌تری از شهر گسترش یافت و سبب شد تا پلیس ایالتی برای کنترل اوضاع درخواست نیروهای کمکی بیشتری کند. گفته می‌شود که حدود پانصد نفر در جریان این ناآرامی با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

Julian Rettig/dpa via AP
تخریب فروشگاه‌ها و اموال عمومی در درگیری‌های اشتوتگارتJulian Rettig/dpa via AP

ساشا بیندر، یکی از سیاستمداران محلی از حرب سوسیال دموکرات با توصیف این رویداد از «صحنه‌هایی شبیه جنگ داخلی» و «جنگ خیابانی» سخن گفته و برخی از شاهدان محلی نیز «آشوبگران» را به بازیگران فیلم‌های آمریکایی تشبیه کرده‌اند.

در نخستین گزارشی که مقامات شهری و پلیس شهر اشتوتگارت عصر روز یکشنبه از این واقعه ارائه کردند به تخریب ۴۰ مغازه در مرکز شهر و غارت کلی ۹ باب فروشگاه اشاره شده است.

در این گزارش همچنین ضمن اشاره به تخریب ۱۲ دستگاه خودروی پلیس آمده است که دست کم ۱۹ مامور امنیتی در جریان درگیری‌های شنبه شب مجروح شده‌اند و حدود بیست و پنج تن از معترضان نیز دستگیر شده‌اند.

رئیس دولت ایالت «بادن وورتنبرگ» و شهردار اشتوتگارت خواهان شناسایی و محاکمه عاملان اصلی ناآرامی‌های شبنه شب شده و تاکید کرده‌اند که از کلیه ظرفیت‌های قانونی برای مجازات «آشوبگران» و جلوگیری از تکرار رویدادهای مشابه استفاده خواهند کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در درگیری‌های شدید شبانه در اشتوتگارت آلمان دست کم ده پلیس زخمی شدند

پلیس آلمان به خانه اعضای گروه‌ «شهروندان رایش»‌ یوروش برد

حالت هشدار در فرودگاه اشتوتگارت آلمان