Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

در درگیری‌های شدید شبانه در اشتوتگارت آلمان دست کم ده پلیس زخمی شدند

در درگیری‌های شدید شبانه در اشتوتگارت آلمان دست کم ده پلیس زخمی شدند
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این جوانان که برای شناسایی نشدن، نقاب زده بودند، به خودروهای پلیس که خیابان پارک شده بودند حمله کرده و با میله‌های آهنی شیشه‌های آنها را شکستند.

آگهی

پلیس آلمان اعلام کرد بر اثر درگیری‌هایی که شامگاه شنبه در شهر اشتوتگارت در جنوب غربی آلمان روی داد دست کم ده مأمور پلیس مجروح شدند.

درگیری و آشوب حوالی نیمه شب، هنگامی آغاز شد که چند مأمور گشت پلیس برای بازرسی و کنترل در قالب یک پرونده فروش مواد مخدر در محل حاضر شده بودند، اما چندین تن از اعضای باندهای تبهکاری با آنها درگیر شدند. شمار جوانانی که برای درگیری با پلیس در محل حادثه حاضر شدند رفته رفته به حدود ۵۰۰ نفر رسید. آنها سپس با حرکت به طرف مرکز شهر در گروه‌های کوچک، شیشه‌های تعداد زیادی از مغازه‌ها را شکسته و ویترین برخی از آنها را غارت کردند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پلیس آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد این جوانان که برای شناسایی نشدن، نقاب زده بودند، به خودروهای پلیس که خیابان پارک شده بودند حمله کرده و با میله‌های آهنی شیشه‌های آنها را شکستند. آنها همچنین با کندن سنگ‌‌فرش‌های خیابان آنها را به طرف نیروهای پلیس پرتاب کردند.

آن گونه که در تصاویر همرسان شده از این رویداد در شبکه‌های اجتماعی دیده  می‌شود، به ویژه در یکی از خیابان‌های اصلی شهر که منطقه‌ای تجاری و پر از فروشگاه است، شیشه‌های مغازه‌ها شکسته و برخی اموال آنها به غارت رفته است.

ساشا بیندر، یکی از سیاستمداران محلی از حرب سوسیال دموکرات با توصیف این رویداد از «صحنه‌هایی شبیه جنگ داخلی» و «جنگ خیابانی» سخن گفته است.

درگیری‌ها تا حدود ۳ بامداد یکشنبه ادامه داشت و پس از آن با ورود شمار بیشتری از نیروهای پلیس، رفته رفته آرامش به شهر بازگشت. پلیس گفته که حدود ۲۰ نفر را نیز در جریان این درگیری بازداشت کرده است.

در اشتوتگارت، پیش از این نیز در تعطیلات آخر هفته حوادث مشابهی در ابعاد کوچک‌تر روی داده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عصیان جوانان در شهر مرسدس‌ بنز؛ زخمی شدن ۱۹ پلیس در درگیری‌های اشتوتگارت

چهارمین شب درگیری‌ها در دیژون؛ پلیس فرانسه در مقابل باندهای مسلح تبهکاران

آلبوم عکس از موزه مرسدس بنز در اشتوتگارت