Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

اتهام آلمان به روسیه برای «آمریت» قتل یک شهروند گرجستانی در برلین

سفارت روسیه در  برلین
سفارت روسیه در برلین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستانی فدرال آلمان با طرح این اتهام تصریح کرده است که قتل شهروند گرجستانی به دست به مامور نفوذی روسیه صورت گرفته است.

آگهی

آلمان روز پنجشنبه مقامات روسیه را به آمریت قتل یک شهروند گرجستانی چچنی تبار متهم کرد که سال گذشته میلادی در برلین به ضرب گلوله کشته شد.

دادستانی فدرال آلمان با طرح این اتهام تصریح کرده است که قتل این شهروند گرجستانی به دست به مامور نفوذی روسیه صورت گرفته است.

در بیانیه دادستانی فدرال که مسئولیت رسیدگی به پرونده‌های حساس را برعهده دارد،‌ آمده است: «مقامات دولت مرکزی فدرال روسیه پیش از هجدهم ژوئیه ۲۰۱۹ در تاریخی نامعلوم با صدور فرمان قتل تورنیکه فردی را مامور این کار کرده بودند.»

در این بیانیه به یک تبعه روس اشاره شده که با هویت جعلی و برای انجام این مامورت وارد آلمان شده و پس از مرگ شهروند گرجستانی دستگیر شده است.

زلیم خان خانگوشویلی که به عنوان «تورنیکه.ک» شناخته می‌شود تابستان سال گذشته میلادی در پارکی در مرکز برلین به قتل رسید. او که قصد داشت به مسجد برود، با شلیک دو گلوله به مغزش کشته شد. این شهروند گرجستان پیش از این به همراه جدایی طلبان مخالف مسکو در نبرد علیه روسیه شرکت کرده بود.

آلمان پیش‌تر دو دیپلمات روسیه را به دلیل همکاری نکردن با روند تحقیقات جاری درباره قتل این شهروند گرجستانی و چچنی تبار اخراج کرده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر گرجستان به دلیل بازداشت رهبر مخالفان استعفا داد

دادگاه حقوق بشر اروپا روسیه را مسئول نقض حقوق بشر در زمان جنگ با گرجستان شناخت

پوتین از جمهوری‌های جدایی‌طلب گرجستان پشتیبانی می‌کند