Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

عموی بشار اسد در فرانسه به جرم کلاهبرداری در کسب مستغلات به ۴ سال زندان محکوم شد

عموی بشار اسد در فرانسه به جرم کلاهبرداری در کسب مستغلات به ۴ سال زندان محکوم شد
Copyright Michel Euler/Copyright 2017 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Michel Euler/Copyright 2017 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رفعت اسد وزیر دفاع و معاون رئیس جمهوری پیشین سوریه و یکی از فرماندهان نظامی این کشور بوده که در در سرکوب جنبش اسلامی سال ۱۹۸۲ نقش پررنگی داشته است.

آگهی

رفعت اسد، عموی بشار اسد، رئيس جمهوری سوریه به جرم پولشویی، اختلاس اموال دولتی سوریه و همچنین ایجاد امپراطوری املاک و مستغلات در پاریس از طریق کلاه‌برداری گناهکار شناخته شد.

روز چهارشنبه ۱۷ ژوئن، دادگاهی در فرانسه ضمن صدور حکم ۴ سال زندان برای آقای اسد، تمام املاک او در فرانسه و همچنین یک ملک او در لندن به ارزش ۲۹ میلیون یورو را توقیف کرد.

آقای اسد وزیر دفاع و معاون رئیس جمهوری پیشین سوریه بوده است. او همچنین در مقام یکی از فرماندهان عالیرتبه نظامی این کشور مسئولیت سرکوب یک جنبش اسلامی در سال ۱۹۸۲ علیه حافظ اسد رئيس جمهوری وقت سوریه را بر عهده داشته است. در طی آن عملیات، هزاران نفر از معترضان به سیاست‌های بشار اسد کشته شدند.

رسانه‌های فرانسوی گزارش می‌کنند که رفعت اسد با چهار همسر، چندین فرزند و حدود ۲۰۰ هوادار موفق شد در فاصله سال‌های ۱۹۸۴ تا ۲۰۱۷ یک امپراتوری ساختمانی در سراسر اروپا و به‌ویژه در اسپانیا برپا کند. وی تنها در فرانسه دو هتل و چهل آپارتمان در محله‌های گران پاریس و یک قصر به همراه یک پیست سوارکاری در ول دوآز در شمال این کشور دارد.

عموی رئیس جمهوری کنونی سوریه، عملا رابطه خانوادگی با بشار اسد ندارد. وی در سال ۱۹۸۴ و پس از یک کودتای ناکام علیه حکومت حافظ اسد از سوریه گریخت و پس از پناهندگی در سوئیس، سال‌ها در فرانسه زندگی کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایالات متحده آمریکا: ثروت خانواده اسد احتمالا یک تا دو میلیارد دلار است

«جمهوری صف‌ها»؛ چرا مصائب اقتصادی جنگ ۱۰ ساله حکومت اسد را متزلزل نمی‌کند؟

محکومیت دو فرانسوی که با معرفی خود به جای وزیر دفاع میلیون‌ها یورو کلاهبرداری کردند