Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چین و «موج دوم کرونا»؛ شهرداری پکن نسبت به «وخامت شدید» اوضاع هشدار داد

موج دوم شیوع کرونا در چین
موج دوم شیوع کرونا در چین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پکن با بیست و یک میلیون جمعیت به تازگی ظرفیت انجام تست‌های تشخیص بیماری کووید۱۹ را به بیش از ۹۰ هزار نفر افزایش داده است.

آگهی

در پی موج دوم شیوع ویروس کرونا در چین شهردار پکن نسبت به افزایش شمار مبتلایان و «وخامت شدید اوضاع» در این کلان‌شهر هشدار داد.

سخنگوی شهرداری پکن در حالی وضعیت انتشار ویروس کرونا را «بسیار وخیم» عنوان کرده که از هفته گذشته تاکنون بیش از صد مورد جدید ابتلا به ویروس در پایتخت چین شناسایی و ثبت شده است.

این مقام مسئول در پایتخت چین که روز سه شنبه در حضور خبرنگاران سخن می‌گفت لزوم مبارزه با کرونا در پکن در کم‌ترین زمان ممکن را مورد تاکید قرار داد و گفت: «پایتخت باید همیشه یک گام از همه‌گیری ویروس جلوتر باشد و تدابیر قاطع،‌ جدی،‌ سخت و تعیین کننده‌ای را برای مهار بحران به کار بندد.»

این هشدار در حالی داده می‌شود که مقامات بهداشتی پایتخت چین روز دوشنبه از تعطیلی دو بازار عمده فروشی محصولات تازه به عنوان منشا شیوع دوباره ویروس کرونا و نیز قرنطینه ۱۰ محله مسکونی دیگر در پکن خبر داده بودند.

کلان‌شهر پکن با بیست و یک میلیون جمعیت به تازگی ظرفیت انجام تست‌های تشخیص بیماری کووید۱۹ را به بیش از ۹۰ هزار نفر افزایش داده است.

با توجه به افزایش یکباره شمار مبتلایان به ویروس کرونا در پایتخت چین که بسیاری از آن به عنوان «موج دوم» همه‌گیری بیماری کووید۱۹ یاد می‌کنند، سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه ضمن ابراز نگرانی نسبت به این موضوع اعلام کرد که اوضاع پکن را از نزدیک و به دقت دنبال می‌کند و احتمال دارد که کارشناسان دیگری را طی روزهای آینده به این کلان‌شهر اعزام کند.

مقامات بهداشتی در پایتخت چین روز سه شنبه از ثبت ۲۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی بیست و چهار ساعت گذشه خبر دادند که با این احتساب شمار مبتلایان به ویروس در پکن ظرف پنج روز گذشته به ۱۰۶ نفر افزایش پیدا می‌کند.

رسانه‌های محلی در پکن پیش از این از قرنطینه ۱۱ محله دیگر در ناحیه فنگتای واقع در جنوب کلان‌شهر پکن خبر داده و اعلام کرده بودند که یک بازار بزرگ فروش محصولات تازه در این ناحیه به عنوان منشا آلودگی به ویروس شناسایی و تعطیل شده است.

مسئولان بهداشتی در پکن پس از آن چهار مرکز بزرگ عرضه محصولات غذایی دریایی و گوشتی از جمله دو بازار بزرگ عمده فروشی به نام‌های «جیان‌فدی» و «جینگ شان» را برای ضد عفونی کامل و نمونه برداری از کارکنان و بازدیدکنندگان تعطیل کردند.

در پی افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در پکن،‌ مسئولان دولتی در پایتخت چین همچنین روز دوشنبه از تعطیلی مراکز فرهنگی و ورزشی خبر دادند.

به گزارش رسانه‌های محلی، برخی مراکز آموزشی از جمله مدارس ابتدایی و راهنمایی اجازه یافته‌اند که کلاس‌ها را با آموزش از راه دور ادامه دهند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین مدعی ساخت داروی کرونا پیش از کشف واکسن شد

طرح چین برای انهدام جنگنده‌های پیشرفته آمریکا با استناد به تصاویر ماهواره‌ای

بازی با موازنه وحشت و ورود به عرصه رقابت در ریسک‌پذیری؛ چگونه جنگ سرد بین آمریکا و چین مدیریت میشود؟