Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تاثیر کرونا بر لوفت‌هانزا؛ ۲۲ هزار موقعیت شغلی تمام وقت حذف می شوند

Lufthansa aircrafts are parked on a runway at the airport in Frankfurt, Germany, Wednesday, June 3, 2020.
Lufthansa aircrafts are parked on a runway at the airport in Frankfurt, Germany, Wednesday, June 3, 2020. Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حدود ۱۰۰ هواپیما حتی پس از بحران نیز زمینگیر باقی خواهند ماند و این وضعیت به معنای کاهش ۲۲ هزار موقعیت شغلی تمام وقتی در لوفت‌هانزا است که نیمی از این موقعیت‌های شغلی در آلمان از دست می روند.

آگهی

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا روز پنجشنبه اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا و پیش‌بینی تقاضاهای محدود برای سفرهای هوایی در ماههای آینده، این شرکت مجبور است ۲۲ هزار موقعیت شغلی تمام وقت را حذف کند.

این شرکت آلمانی در بیانیه‌ای گفته است بهبود تقاضا برای حمل و نقل هوایی در آینده به کندی رشد خواهد کرد.

حدود ۱۰۰ هواپیما حتی پس از بحران نیز زمینگیر باقی خواهند ماند و این وضعیت به معنای کاهش ۲۲ هزار موقعیت شغلی تمام وقت در لوفت‌هانزا است که نیمی از این موقعیت‌های شغلی در آلمان از دست می روند.

این تعداد موقعیت شغلی در خطر، حدود ۱۶ درصد کل نیروهای کار شرکت لوفت‌هانزا را که ۱۳۵ هزار نیرو را هستند، شامل می شوند.

مایکل نیگمان، رئیس منابع انسانی و امور حقوقی لوفت‌هانزا گفته است: «بدون کاهش قابل توجه هزینه‌‌های مرتبط با پرسنل در طول دوره بحران، ما فرصت را برای شروع مجدد کارمان پس از بحران از دست می دهیم و این خطر وجود خواهد داشت که گروه لوفت‌هانزا در جریان این بحران به شدت تضعیف شود.»

حدود ۷۰۰ فروند از ۷۶۳ فروند هواپیمای لوفت‌هانزا در اوج دوران قرنطینه زمینگیر شدند و این شرکت مجبور شد ۸۷ هزار نفر از کارکنان خود را ساعات کوتاهتری به کار بگیرد و آنها را تحت حمایت‌های دولتی برای دستمزدشان قرار دهد.

هیات نظارتی لوفت‌هانزا هفته گذشته توافق نامه ۹ میلیارد یورویی برنامه نجات دولتی را تصویب کرد. بر اساس این توافقنامه، دولت آلمان ۲۰ درصد سهام گروه لوفت‌هانزا را در اختیار خواهد گرفت. این موضوع باعث می شود که دولت فدرال آلمان بزرگترین سهامدار لوفت‌هانزا باشد.

با این حال برند ریکسینگر از حزب چپ (Die Linke) طرح کمک دولتی به لوفت‌هانزا را مورد انتقاد قرارد داد. او گفته است: «۹ میلیارد یورو برای شرکتی که ۴ میلیارد می ارزد و بدون هیچ گونه مشورت درباره این موضوع.» وی همچنین افزده است که اگر لوفت‌هانزا ۲۲ هزار شغل را کاهش دهد، دولت آلمان مسئول آن است.

در اوج بحران جهانی شیوع کرونا، تعداد مسافران روازنه هواپیمایی لوفت‌هانزا از ۳۵۰ هزار نفر به ۳ هزار نفر کاهش یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لوفت‌هانزا و هواپیمایی اتریش تعلیق پروازهایشان به تهران را تمدید کردند

اعتصاب‌های گسترده در آلمان در پروازها و حرکت قطارها اختلال ایجاد کرد

افزایش شمار بیکاران در آلمان؛ تقاضای نیروی کار کاهش یافت