Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

«دختر جوان غمگین» ربوده شده بنکسی در ایتالیا پیدا شد

A work by controversial British artist known as Banksy, entitled 'Riot Green', on show at the Andipa Gallery in London Wednesday, Feb. 27, 2008.
A work by controversial British artist known as Banksy, entitled 'Riot Green', on show at the Andipa Gallery in London Wednesday, Feb. 27, 2008. Copyright THOMAS SAMSON/AFP or licensors
Copyright THOMAS SAMSON/AFP or licensors
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این اثر که دختر جوان غمگینی را نمایش می دهد به یاد قربانیان حملات نوامبر ۲۰۱۵ پاریس بر روی در سالن کنسرت بتکلان در پاریس کشیده شده بود و در سال ۲۰۱۹ دزدیده شد.

آگهی

«دختر جوان غمگین» اثر «بنکسی» هنرمند مشهور و ناشناخته بریتانیایی که در سال ۲۰۱۹ ربوده شده بود، در ایتالیا پیدا شد.

این اثر که «دختر جوان غمگین» را نمایش می دهد به یاد قربانیان حملات نوامبر ۲۰۱۵ پاریس بر روی در سالن کنسرت بتکلان در پاریس کشیده شده بود.

دزدان دِر سال ۲۰۱۹ در خروجی سالن بتکلان را بریدند و این اثر را به سرقت بردند.

به گفته یکی از نیروهای پلیس حاضر در این عملیات که در بخش مرکزی ایتالیا انجام شده است، درِ ربوده شده سالن بتکلان که بر رویش این نقاشی کشیده شده بود، سالم پیدا شده است. مقامات ایتالیایی گفته‌اند که این عملیات به درخواست پلیس فرانسه و با حضور آنان انجام گرفته است.

پلیس ایتالیا می گوید که این اثر در یک مزرعه در منطقه روستایی «ابرتزو» پیدا شده است.

در جریان حملات نوامبر ۲۰۱۵ پاریس به سالن کنسرت بتکلان که گروه داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت، ۹۰ نفر جانشان را از دست دادند.

بسیاری از کسانی که توانستند از این کشتار جان سالم به در ببرند از دری گریختند که بعدها «بنکسی» بر روی آن اثر «دختر جوان غمگین» را کشید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقاشی «دختری با بادکنک» بنکسی دوباره در معرض دید علاقمندان گذاشته شد

لندن؛ بنکسی مدل بازسازی شده دیوار حائل کرانه باختری را به نمایش گذاشت

راز طعم و بی‌رقیبی پیتزای ناپلی