کوئینزلند استرالیا؛ تصاویر پهپادی از ۶۴ هزار لاک‌پشت سبز در معرض خطر

 Great Barrier Reef Foundation/Queensland Government via Storyful
Great Barrier Reef Foundation/Queensland Government via Storyful Copyright  Great Barrier Reef Foundation/Queensland Government via Storyful
Copyright  Great Barrier Reef Foundation/Queensland Government via Storyful
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اواخر سال گذشته تصاویر پهپادی از ۶۴ هزار لاک پشت سبز در معرض خطر در جزیره رائین در سد بزرگ مرجانی مشاهده شد. این تصاویر هوایی به پژوهشگران پروژه احیای این لاک‌پشت‌ها کمک فراوانی کرد.

آگهی

در اواخر سال گذشته تصاویر پهپادی از ۶۴ هزار لاک پشت سبز در معرض خطر در جزیره رائین در سد بزرگ مرجانی مشاهده شد.

سد بزرگ مرجانی در شرق استرالیا و در اقیانوس آرام قرار گرفته و از جاذبه‌های گردشگری استرالیا و یکی از نمادهای کوئینزلند به‌شمار می‌آید.

ایالت کوئینزلند در بیانیه‌ای مطبوعاتی از مشاهده این ۶۴ هزار گونه جانوری خبر داد. از تصاویر هوایی که دسامبر سال ۲۰۱۹ گرفته شده بود روز سه‌شنبه ۹ ژوئن رونمایی شد.

کمک این تصاویر پهپادی به دانشمندان در برآوردها

تصاویر پهپادی به دست آمده از این لاک‌پشت‌ها به دانشمندانی که در پروژه احیای جزیره رائین مشغول کار هستند کمک کرده تا بتوانند به تعداد احتمالی لاک‌پشت‌های سبزی که در این جزیره برای لانه سازی حضور یافتند پی ببرند.

بنا بر اعلام اداره محیط زیست کوئینزلند جزیره رائین بزرگترین مکان لانه‌سازی این گونه لاک‌پشت‌ها در جهان به شمار می‌آید.

Great Barrier Reef Foundation/Queensland Government via Storyful
Great Barrier Reef Foundation/Queensland Government via StoryfulGreat Barrier Reef Foundation/Queensland Government via Storyful

دقت بالای تصاویر پهپادی در مقایسه با دیگر روش‌ها

اندرو دانستن، محقق برجسته حاضر در این پروژه می‌گوید: «فیلم‌های هوایی همراه با استفاده از رنگ بی‌ضرر برای مشخص کردن لاک پشت‌ها کارآمدترین روش بررسی برای شمارش این لاک پشت ها بوده است.

به گفته این کارشناس «دقت روش‌های قبلی از جمله شمارش لاک‌پشت‌ها آنها از روی قایق در گذشته پایین بوده است.»

«تصاویر پهپادی دقت و سرعت ما را بالا برد»

ریچارد فیتزپاتریک، محقق بنیاد بیوپیکسل اوشن نیز اعلام کرد: «وقتی آمار به دست آمده از تصاویر پهپادی را با آمار پیش مقایسه کردیم متوجه شدیم که در گذشته آمار تعداد لاک‌پشت‌ها را دست‌کم گرفته بودیم. تصاویر پهپادی همچنین دقت و سرعت عمل کار پژوهش ما را افزایش داده است.»

در بیانیه مطبوعاتی پژوهشگران این پروژه آمده «در سال ۲۰۱۹ بیشترین جمعیت لاک پشت‌های سبز در این منطقه از آغاز به کار پروژه بازیابی این‌ گونه لاک‌پشت‌ها در جزیره رائین مشاهده شده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف نواده یک لاک‌پشت منقرض

بازنشستگی دیگو، لاک‌پشتی که طی نیم قرن ۸۰۰ بار پدر شد

دو مرد هندی با ۵ هزار لاک‌پشت قاچاق در مالزی دستگیر شدند