Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پزشک یمنی: مبتلایان به ویروس کرونا در خیابان‌ها جان می‌سپارند، بیمارستانها درهایشان را بسته‌اند

تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گرچه این روزها دیگر اخبار کرونا در صدر نیست اما هنوز کشورهایی هستند که موج شیوع ویروس کرونا در آنها مدیریت نشده است. یمن یکی از این کشورها است که در شرایط جنگ و قحطی و کمبود تجهیزات پزشکی با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کند. یک پزشک یمنی در این گزارش از مشاهدات خود می‌گوید.

آگهی

اینجا شهر اِب در یمن است، شهری کوهستانی در جنوب یمن که ساکنانش با ویروس همه‌گیر کرونا دست‌وپنجه نرم می‌کنند. افرادی را می بینیم که لباس محافظ را به تن دارند و جسدی را که در کفنی پیچیده شده به سمت آمبولانس می‌برند.

مردی که ماسک بر صورت دارد و نمی‌خواهد اسمش را بگوید جلوی دوربین اینطور گله می‌کند: «از ساعت ۸ صبح اینجا هستیم و اکنون ساعت ۳ بعد از ظهر است و هیچ جوابی نمی‌دهند.»

صدای فریاد یک نفر در پس زمینه به گوش می‌رسد که می‌گوید: «تلفن را خاموش کنید! شما، تلفن خودتان را خاموش کنید.»

AP Photo
تصویر از ویدیوAP Photo

فریادها مانع گله‌های مرد ماسک‌ به‌صورت نمی‌شود. او در ادامه می‌گوید: « با همه مقام‌های ذیربط تماس گرفتیم، با تمامی شماره‌ تلفن‌ها. هیچکس به‌ ما پاسخ نداد. از دفتر بهداشت و امنیت ملی گرفته تا ستاد سیاسی، با همه تماس گرفتیم. هیچ کس جواب نداد، هیچ کس رسیدگی نمی‌کند.»

«شاهد مرگ تیم‌های پزشکی و درمانی هستیم»

مروان الغفوری، پزشک یمنی در تشریح وضعیت این روزها کشورش و درمان مبتلایان به ویروس کرونا می‌گوید: «مردم در خیابانها می‌میرند و بیمارستانها درهایشان را بسته‌اند. شاهد مرگ تیم‌های پزشکی و درمانی هستیم. منابع خدمات بهداشتی کشور رو به پایان است و پیش‌بینی بدبینانه می‌گوید تا یک ماه آینده از همین حالا دیگر شاید حتی یک پزشک هم نداشته باشیم.»

تا یک ماه آینده از همین حالا دیگر شاید حتی یک پزشک هم نداشته باشیم
مروان العفوری
پزشک یمنی

سرکوب عمدی پوشش رسانه‌ای

ایلان عبدالحقا، نماینده بهداشت در فرمانداری تعز می‌گوید: «سرکوب تعمدی پوشش رسانه‌ای از سوی مسئولان، چه در استان‌های شمالی و چه جنوبی صورت می‌گیرد. این سرکوب نتایج بسیار خطرناکی دارد. از جمله اینکه جهان به تعداد واقعی این بیماری همه‌گیر پی نخواهد برد و مردم نیز منشا آن را نمی‌فهمند. این بیماری به طور گسترده گسترش خواهد یافت و منجر به مرگ بسیاری خواهد شد. هیچ کس قادر نخواهد بود جلوی آن را بگیرد.»

تصاویر پایانی با خاکسپاری بدن بی‌جان یکی از شهروندان در پشت بازاری پایان می‌یابد. مردان سفیدپوش در لباس محافظ در نمایی که با دوربین یکی از شهروندان شکار شده است جسد یک قربانی کرونا را به خاک می سپارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هرچند وقت یکبار لباس‌هایمان را بشوییم؟

۳ سوالی که باید درباره رژیم غذایی‌تان از خود بپرسید

رفع شلوغی و بی‌نظمی‌های زندگی باعث بهبود سلامت روان شما می‌شود