Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تظاهرکنندگان در شهرهای اروپایی به نژادپرستی و خشونت پلیس اعتراض کردند

تظاهرات مخالفان نژادپرستی در لندن
تظاهرات مخالفان نژادپرستی در لندن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزاران نفر از ساکنان لندن روز شنبه با وجود هشدارها مبنی بر لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی به دلیل شیوع بیماری «کووید ۱۹» در مقابل پارلمان این کشور تظاهرات کردند.

آگهی

هزاران نفر روز شنبه با وجود محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا در بسیاری از شهرهای اروپایی در اعتراض به نژادپرستی و خشونت پلیس علیه سیاهپوستان تظاهرات کردند.

انتشار تصاویر بازداشت و کشته شدن جورج فلوید، مرد سیاهپوست آمریکایی موجی از اعتراض ها را در این کشور و دیگر کشورهای جهان برانگیخته است. یک مامور پلیس شهر مینیاپولیس پس از بازداشت این مرد ۴۶ ساله زانوی خود را بر روی گردن او قرار داد. در تصاویر منتشر شده صدای جورج فلوید شنیده می شود که خطاب به این مامور پلیس می گوید «نمی توانم نفس بکشم.» این جمله جورج فلوید اکنون به شعار بسیاری از شرکت کنندگان در تظاهرات ضد نژادپرستی تبدیل شده است.

هزاران نفر از ساکنان لندن روز شنبه با وجود هشدارها مبنی بر لزوم فاصله گذاری اجتماعی به دلیل شیوع بیماری «کووید ۱۹» در مقابل پارلمان این کشور تظاهرات کردند. بسیاری از شرکت کنندگان از ماسک استفاده کرده بودند. تجمعات مشابهی در دیگر شهرهای بریتانیا نیز برگزار شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
تظاهرات علیه نژادپرستی در لندنAP Photo

هزاران نفر در پاریس، پایتخت فرانسه نیز با وجود دستور پلیس مبنی بر ممنوعیت تظاهرات، در اعتراض به نژادپرستی و برخورد خشونت آمیز پلیس آمریکا و فرانسه با سیاهپوستان به خیابان ها آمدند. پلیس فرانسه با استناد به مقررات فاصله گذاری اجتماعی که تجمع بیش از ۱۰ نفر را برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا ممنوع کرده با برگزاری تظاهرات مخالفت کرده بود.

معترضان به خشونت پلیس علیه سیاهپوستان و دیگر اقلیت ها در دیگر شهرهای فرانسه از جمله لیل و لیون هم روز شنبه تظاهرات کردند.

هزاران نفر از ساکنان برلین، پایتخت آلمان نیز روز شنبه در اعتراض به کشته شدن جورج فلوید تظاهرات کردند. یکی از شعارهای شرکت کنندگان در تظاهرات برلین «بدون عدالت صلحی در کار نیست» بود. گزارشهای دریافتی از برگزاری تظاهرات مشابه در شهرهای کلن و دوسلدورف حکایت دارد.

حدود هزار نفر نیز روز شنبه در تظاهرات علیه نژادپرستی در شهر جنوآ در شمال ایتالیا شرکت کردند. آنها به نشانه همبستگی با قربانیان نژادپرستی در آمریکا زانو زدند. اکثر شرکت کنندگان در این تظاهرات از ماسک استفاده کرده بودند. آنها همچنین فاصله اجتماعی با یکدیگر را رعایت کرده بودند.

هزاران نفر روز شنبه در شهرهای مختلف استرالیا از جمله سیدنی نیز در اعتراض به نژادپرستی تظاهرات کردند. گروهی از ساکنان سئول، پایتخت کره جنوبی نیز روز شنبه برای دومین روز متوالی در همبستگی با قربانیان نژادپرستی به خیابان ها آمدند. در شهر تونس، پایتخت تونس نیز روز شنبه مخالفان نژادپرستی خواستار اجرای «عدالت» به دنبال مرگ جورج فلوید شدند. شرکت کنندگان در این تظاهرات به معضل نژادپرستی در کشور خودشان نیز اعتراض کردند. بسیاری از مهاجران که از دیگر کشورهای آفریقایی به تونس رفته اند از رفتارهای تبعیض آمیز با خود سخن گفته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو چالش متفاوت شبکه‌های اجتماعی؛ از «امتیاز اجتماعی خود را بسنجید» تا «تمسخر مرگ جورج فلوید»

نژادپرستی؛ آیا وضع اروپا واقعا از آمریکا بهتر است؟

هشدار کارشناسان: بیماری‌های مقاربتی مقاوم به دارو در سطح جهان رو به افزایش است