رئیس جمهور اوکراین: اگر قرنطینه را شکسته‌‌ام حاضرم جریمه شوم

ولودیمیر زلنسکی در کافه‌ همراه با سر دفتر و معاونش، ۳ ژوئن ۲۰۲۰
ولودیمیر زلنسکی در کافه‌ همراه با سر دفتر و معاونش، ۳ ژوئن ۲۰۲۰ Copyright ٍَEU
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«دعوتم کرده بودند، من هم وارد کافه شدم و آنجا همه‌چیز از پیش چک شده بود. اگر قانونی را شکسته‌ام حاضرم برای آن جریمه بشوم.»

آگهی

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد که اگر کافه‌نشینی اخیرش شکستن قرنطینه تلقی شود او آماده است که برای این کار جریمه بپردازد.

وی در پاسخ به خبرنگار یک روزنامهٔ محلی گفت: «دعوتم کرده بودند، من هم وارد کافه شدم و آنجا همه‌چیز از پیش چک شده بود. اگر قانونی را شکسته‌ام حاضرم برای آن جریمه بشوم.»

روز سوم ژوئن عکسی از آقای زلنسکی روی تلگرام دولت منتشر شد که در آن، وی در فاصلهٔ نزدیکی از همراهانش، از جمله سردفتر و معاون اول خود و همچنین فرماندار و شهردار خِملِنیتسکی حین نوشیدن قهوه دیده می‌شود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در زیر این تصویر نوشته شده بود که آقای «رئيس جمهور، پیاده در مرکز شهر گشتی زده‌ و در کافه‌ای محلی قهوه نوشیدند.» خود آقای زلنسکی هم در اینستاگرامش همین عکس را منتشر کرده و زیرش نوشته است: «قهوهٔ جانانه‌ای در خِملِنیتسکی! خوش‌بو و خوش‌طعم! اولین قهوهٔ (در کافه) بعد از قرنطینه هیجان‌انگیز است، بعد از بیماری همه‌گیر ویروس کرونا داریم به حال عادی بر می‌گردیم.»

این در حالی است که کافه‌ها و رستوران‌ها در اوکراین طبق اعلام نخست وزیر تا روز جمعه، پنجم ژوئن، طبق قوانین قرنطینه حق نداشتند در فضای داخلی کسی را بپذیرند و مشتری‌ می‌بایست در محوطه روبازِ جلوی کافه یعنی تراس آن بنشیند و ۱.۵ متر فاصلهٔ اجتماعی را با دیگران رعایت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشایی کافه و رستورانها در کشور کافه نشینی، فرانسه

ویدئوی بازگشایی «کاپالیچارشی»؛ بازار بزرگ استانبول

زلنسکی در مراسم یادبود جان‌باختگان قطحی بزرگ اوکراین، «هولودومور»: هرگز فراموش‌شان نمی‌کنیم