Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نماد برده‌داری در ایالت ویرجینیای آمریکا پس از ۱۷۶ سال برچیده شد

قطعه سنگ نماد برده‌داری در ویرجینیای آمریکا
قطعه سنگ نماد برده‌داری در ویرجینیای آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برده‌ها پیش از جنگ داخلی آمریکا باید بر روی این قطعه سنگ ۳۶۳ کیلوگرمی می‌ایستادند تا فردی که بیشترین قیمت را برای آنها پیشنهاد می‌کند صاحب آینده آنها شود.

آگهی

مقامات شهر فردریکزبرگ در ایالت ویرجنیای آمریکا روز جمعه به  دنبال موج اعتراض های اخیر در ایالات متحده یکی از نمادهای دوران برده داری در این شهر را برچیدند. 

از قطعه سنگی که از ۱۷۶ سال پیش تاکنون در شهر فردریکزبرگ قرار داشت در دوران برده داری برای خرید و فروش برده ها استفاده می شد. برده ها پیش از جنگ داخلی آمریکا باید بر روی این قطعه سنگ ۳۶۳ کیلوگرمی می ایستادند تا فردی که بیشترین قیمت را برای آنها پیشنهاد می کند صاحب آینده آنها شود. 

پیش از این کشمکش زیادی در فردریکزبرگ بر سر برچیدن این نماد دوران برده داری در جریان بود. در بیانیه روز جمعه مقامات این شهر ایالت ویرجینیا آمده است که معترضان در جریان تظاهرات روزهای اخیر بر روی این قطعه سنگ شعارنویسی کرده بودند. گروهی از شرکت کنندگان در اعتراض های اخیر شهر فردریکزبرگ که علیه خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان صورت گرفت خواستار برچیدن این قطعه سنگ شده بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

AP Photo
اعتراض به خشونت پلیس علیه سیاهپوستان در فردریکزبرگAP Photo

تظاهرات فردریکزبرگ مانند اعتراض ها در دیگر شهرهای آمریکا به دنبال انتشار تصاویر بازداشت و کشته شدن جورج فلوید برگزار شد. یک مامور پلیس شهر مینیاپولیس پس از بازداشت این مرد سیاهپوست ۴۶ ساله زانوی خود را بر روی گردن او گذاشت. جورج فلوید که به دستانش دستبند زده شده بود به مدت چند دقیقه به مامور پلیس گفته بود که «نمی توانم نفس بکشم». او در نهایت از هوش رفت و دقایقی پس از رسیدن اورژانس به محل جان باخت. 

شورای شهر فردریکزبرگ در سال ۲۰۱۹ به برچیدن قطعه سنگ دوران برده داری رای داده بود. با این حال اجرای این تصمیم به دستور دادگاه و پس از شکایت دو نفر از صاحبان کسب و کار در محل متوقف شده بود. شورای شهر فردریکزبرگ به انتقال این قطعه سنگ به موزه این شهر رای داده بود. 

موزه فردریکزبرگ اکنون قصد دارد این قطعه سنگ را با برگزاری نمایشگاهی تحت عنوان «از عبور از برده داری تا موفقیت های آفریقایی آمریکایی های محلی» به نمایش بگذارد. جمعیت شهر فردریکزبرگ که در شمال ایالت ویرجینیا قرار دارد بیش از ۲۴ هزار نفر است. 

رلف نورتم، فرماندار این ایالت روز پنجشنبه گفته بود که تندیس رابرت ئی لی در شهر ریچموند برچیده خواهد شد. رابرت ئی لی، فرمانده ارتش ایالت های جنوبی در دوران جنگ داخلی آمریکا بود. طرح حذف نمادهای ایالت های برده دار جنوب آمریکا در سال ۲۰۱۷ منجر به تظاهرات راست گرایان افراطی و معتقدان به برتری نژاد سفید در شارلوتزویل، یکی دیگر از شهرهای ایالت ویرجینیا شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست بایدن در آزمون ویرجینیا؛ نامزد جمهوریخواهان بعد از ۱۲ سال فرماندار شد

نانسی پلوسی خواستار حذف مجسمه‌ چهره‌های کنفدراسیون از ساختمان کنگره آمریکا شد

مقامات ارشد ایالات متحده: ایران در حال پیشبرد یک جنبه کلیدی ساخت بمب هسته‌ای است