Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دولت سوئد به شهروندان: تظاهرات ضدنژادپرستی را اینترنتی کنید

راهپیمایی ضد نژادپرستی در سوئد
راهپیمایی ضد نژادپرستی در سوئد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حال حاضر در سوئد به دلیل شیوع کرونا تجمعات عمومی بیش از ۵۰ نفر ممنوع است.

آگهی

دولت سوئد از کسانی که می‌خواهند به نشانه همبستگی با جنبش ضد نژادپرستی آمریکا راهپیمایی کنند، خواست تا برای پرهیز از گسترش ویروس کرونا، اعتراض خود را به صورت آنلاین و اینترنتی انجام دهند.

این درخواست روز پنجشنبه، یعنی یک روز پس از آن اعلام شد که هزاران نفر با راهپیمایی در میدانی در مرکز استکهلم، پایتخت سوئد حمایت خود را از معترضان به مرگ جورج فلوید، سیاهپوست آمریکایی که به دست پلیس مینیاپولیس کشته شد، نشان دادند. روی بعضی از پلاکاردهایی که تظاهرکنندکان حمل می‌کردند شعار معترضان به پلیس آمریکا یعنی «جان سیاهپوستان مهم است» نوشته شده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در حال حاضر در سوئد به دلیل شیوع کرونا تجمعات عمومی بیش از ۵۰ نفر ممنوع است. در حالی که میزان مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ در سوئد در روزهای اخیر روند رو به کاهشی داشته، اما این کشور همچنان با مشکل محدودیت امکانات بهداشتی برای رسیدگی و درمان بیماران کرونایی روبروست.

میکائیل دامبرگ، وزیر کشور سوئد روز پنجشنبه گفت که اعتراض یک حق دموکراتیک است اما قوانین آژانس بهداشت نیز باید رعایت شود. وی افزود: «من از هر كس كه می‌خواهد علیه نژادپرستی اعتراض كند می‌خواهم كه به جای این کار از رسانه‌های دیجیتالی استفاده كند زیرا در غیر این صورت بسیاری از مردم در معرض خطر ابتلا به بیماری و مرگ قرار می‌گیرند.»

در سوئد تا کنون در مجموع بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند، آماری که به تناسب جمعیت از دیگر کشورهای اسکاندیناوی بسیار بیشتر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گشت و گذاری در سوئد، نادر کشور اروپایی دور از قرنطینه

پارلمان سوئد به دولت برای مبارزه با شیوع کرونا اختیارات ویژه‌‌ داد

استهکلم: باندهای تبهکار سوئد تبدیل به نیروی نیابتی ایران علیه یهودیان و اسرائیل شده‌اند