Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مقاومت سوئد در برابر اجرای قرنطینه چه تبعاتی داشت؟

مقاومت سوئد در برابر اجرای قرنطینه چه تبعاتی داشت؟
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سوئد برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی در برابر اجرای سیاست قرنطینه و اعمال محدودیت در ارتباطات اجتماعی مقاومت کرده و تصمیمی که نتیجه آن موجب جهش مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ شده است.

آگهی

سوئد برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی در برابر اجرای سیاست قرنطینه و اعمال محدودیت در ارتباطات اجتماعی مقاومت کرده است.

دولت به سوئدی‌ها توصیه كرده است كه در صورت امكان از خانه كار كنند و از حضور در مكان‌های شلوغ مانند رستوران‌ها خودداری كنند اما از اعمال محدودیت‌های رسمی جلوگیری كرده است.

در مقابل، همسایگان سوئد یعنی دانمارک، فنلاند و نروژ از جمله نخستین کشورهای اروپایی بودند که با آغاز شیوع ویروس کرونا اجرای سیاست قرنطینه را در پیش گرفتند.

دانمارک دومین کشور اروپایی بود که اعمال محدودیت‌های عمومی را از ۱۱ مارس شروع کرد و نروژ هم اجرای این سیاست را یک روز بعد اجرا کرد و فنلاند نیز از ۱۷ مارس به جمع کشورهای قرنطینه شده اروپا پیوست.

در نتیجه دانمارک با ۵.۶ میلیون نفر جمعیت تاکنون ۵۹۹۶ مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ گزارش کرده که از میان آنها ۲۶۰ جان خود را از دست داده‌اند. این کشور اعلام کرده که با غلبه بر شیوع شتابان ویروس کرونا قصد دارد از ۱۵ آوریل مدارس را بازگشایی کند.

نروژ ۵.۳ میلیون نفری نیز ۶۴۰۹ مبتلا و ۱۱۹ فوتی داشته و قصد دارد از ۲۰ آوریل مدارس و یک هفته بعد از آن، مهد کودک‌ها را دوباره باز کند. در میان جمعیت ۵.۵ میلیون نفری فنلاند هم تنها ۲۹۰۵ به ویروس کرونا دچار شده‌اند و شمار قربانیان آن نیز ۴۹ تن بوده است.

اما در سوئد شرایط متفاوت است. هر چند در این کشور ۱۰.۲ میلیون نفری شمار مبتلایان به ویروس کرونا ۱۰ هزار و ۱۵۱ نفر است ولی از این میان ۸۸۷ تن تاکنون جان خود را از دست داده‌اند. بدین ترتیب شاید نسبت مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این کشور نسبت به همسایگانش چندان بالاتر نباشد ولی میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری در سوئد به وضوح بیشتر است. با این حال دولت سوئد اعلام کرده که صرفاً به انتشار توصیه‌های بهداشتی اکتفا خواهد کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از هر ۵ شهروند استکهلم احتمالا بدن یک نفر پادتن کرونا تولید کرده است

نیمی از مردم جهان قرنطینه شدند

دونالد ترامپ: فعلا قرنطینه آمریکا غیرمحتمل است