شلیک مستقیم و «مرگ‌» یک مامور پلیس در شهر لاس وگاس

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
تیراندازی به سوی نظامی آمریکایی در لاس وگاس
تیراندازی به سوی نظامی آمریکایی در لاس وگاس   -  کپی رایت  Ronda Churchill/2020 Ronda Churchill

مقامات پلیس ایالت نوادا می گویند یکی از ماموران نظامی که ماموریت محافظت از وزارتخانه ای در لاس وگاس را برعهده داشته، با شلیک مستقیم یک تک تیرانداز به سرش به بیمارستان منتقل شده است. برخی از رسانه های محلی از جمله روزنامه مترو، اعلام کرده اند که این مارشال آمریکایی جان باخته است. لاس وگاس، بهشت قماربازان و پرجمعیت ترین شهر این ایالت است.

تیراندازی های دیگری هم دوشنبه شب در لاس وگاس شنیده شده است. پلیس اعلام کرده که احتمالا این حمله در ارتباط با اعتراضات ناشی از قتل جورج فلوید توسط پلیس ایالت مینه سوتا بوده است اما بصورت رسمی این موضوع تایید نشده است.

به گفته رسانه های ایالتی، تاکنون بیش از ۳۴۰ نفر در ارتباط با اعتراضات روزهای اخیر در این شهر بازداشت شده اند.

تیراندازی به ۴ افسر پلیس درسنت لوئیس

هم چنین رسانه ها گزارش کرده اند درشبانه روز گذشته در جریان اعتراضات به مرگ جورج فلوید، ۴ مامور پلیس در شهر سنت لوئیس، ایالت میزوری، مورد هدف قرارگرفته و زخمی شده اند.

پلیس سنت لوئیس در اولین ساعات روز سه شنبه در صفحه توییتر خود نوشت که جراحت ماموران پلیس شدید نیست و زندگی هیچ یک از آنها را تهدید نمی کند. هنوز معلوم نیست چه کسی به سمت نیروهای پلیس شلیک کرده است.

ایالت میزوری از همان اولین ساعات پس از مرگ جورج فلوید صحنه اعتراضات علیه خشونت پلیس بود. به جز سنت لوئیس، کانزاس سیتی و جفرسون سیتی نیز در شبانه روز گذشته صحنه برخورد خشن بین نیروهای پلیس و معترضان بود.

دوشنبه شب برخی از مغازه های نزدیک به مقر اصلی پلیس در سنت لوئیس غارت شدند. برخی از معترضان از اولین ساعات غروب دوشنبه در مقابل مقر اصلی پلیس در سنت لوئیس تظاهراتی را آغاز کردند که تنش و برخوردها پس از شلیک گاز اشک آور علیه معترضان بیشتر شد.