Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شلیک مستقیم و «مرگ‌» یک مامور پلیس در شهر لاس وگاس

تیراندازی به سوی نظامی آمریکایی در لاس وگاس
تیراندازی به سوی نظامی آمریکایی در لاس وگاس Copyright Ronda Churchill/2020 Ronda Churchill
Copyright Ronda Churchill/2020 Ronda Churchill
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ناآرامی‌ها هم چنان درسراسر آمریکا در پی قتل جورج فلوید ادامه دارد. یک مامور پلیس در شهر لاس وگاس هدف گلوله مستقیم قرارگرفت و جان باخت. ۴ افسر دیگر در جریان اعتراضات در ایالت میزوری زخمی شدند.

آگهی

مقامات پلیس ایالت نوادا می گویند یکی از ماموران نظامی که ماموریت محافظت از وزارتخانه ای در لاس وگاس را برعهده داشته، با شلیک مستقیم یک تک تیرانداز به سرش به بیمارستان منتقل شده است. برخی از رسانه های محلی از جمله روزنامه مترو، اعلام کرده اند که این مارشال آمریکایی جان باخته است. لاس وگاس، بهشت قماربازان و پرجمعیت ترین شهر این ایالت است.

تیراندازی های دیگری هم دوشنبه شب در لاس وگاس شنیده شده است. پلیس اعلام کرده که احتمالا این حمله در ارتباط با اعتراضات ناشی از قتل جورج فلوید توسط پلیس ایالت مینه سوتا بوده است اما بصورت رسمی این موضوع تایید نشده است.

به گفته رسانه های ایالتی، تاکنون بیش از ۳۴۰ نفر در ارتباط با اعتراضات روزهای اخیر در این شهر بازداشت شده اند.

تیراندازی به ۴ افسر پلیس درسنت لوئیس

هم چنین رسانه ها گزارش کرده اند درشبانه روز گذشته در جریان اعتراضات به مرگ جورج فلوید، ۴ مامور پلیس در شهر سنت لوئیس، ایالت میزوری، مورد هدف قرارگرفته و زخمی شده اند.

پلیس سنت لوئیس در اولین ساعات روز سه شنبه در صفحه توییتر خود نوشت که جراحت ماموران پلیس شدید نیست و زندگی هیچ یک از آنها را تهدید نمی کند. هنوز معلوم نیست چه کسی به سمت نیروهای پلیس شلیک کرده است.

ایالت میزوری از همان اولین ساعات پس از مرگ جورج فلوید صحنه اعتراضات علیه خشونت پلیس بود. به جز سنت لوئیس، کانزاس سیتی و جفرسون سیتی نیز در شبانه روز گذشته صحنه برخورد خشن بین نیروهای پلیس و معترضان بود.

دوشنبه شب برخی از مغازه های نزدیک به مقر اصلی پلیس در سنت لوئیس غارت شدند. برخی از معترضان از اولین ساعات غروب دوشنبه در مقابل مقر اصلی پلیس در سنت لوئیس تظاهراتی را آغاز کردند که تنش و برخوردها پس از شلیک گاز اشک آور علیه معترضان بیشتر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقال پلیس متهم به قتل جورج فلوید به زندان فوق امنیتی در آمریکا

واکنش‌ جهانی به «قتل» جورج فلوید در آمریکا؛ از بریتانیا تا دالای‌لاما

اعتراض به کشته شدن جورج فلوید سیاهپوست؛ خشونت‌ها همچنان ادامه دارد