طرح صرفه‌جویی ۲ میلیارد یورویی رنو؛ ۱۵ هزار شغل در سطح جهان حذف می‌شود

شرکت خودروسازی رنو
شرکت خودروسازی رنو Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس‌جمهوری فرانسه روز سه شنبه از شرکت رنو خواسته بود تا «ضمانت‌هایی» در زمینه آینده شغلی کارگران خود در فرانسه ارائه کند.

آگهی

شرکت خودروسازی رنو روز جمعه اعلام کرد که طرح تعدیل نیرو با هدف حذف حدود ۱۵ هزار شغل در سراسر جهان را به اجرا می‌گذارد.

این شرکت فرانسوی که با مشکلات مالی روبرو است با اجرای این طرح به دنبال بیش از دو میلیارد یورو صرفه جویی ظرف سه سال آینده است. در بیانیه شرکت رنو آمده که در طرح تعدیل نیرو حذف ۴۶۰۰ شغل در فرانسه نیز پیش بینی شده است. بنا به اعلام این شرکت خودروسازی در چهارچوب اجرای این طرح کارگران به طور رسمی اخراج نخواهند شد بلکه تنها مشاغل حذف می‌شوند.

شرکت رنو امیدوار است تا با عدم جایگزینی کارگرانی که بازنشسته می‌شوند، تغییر حرفه گروهی از کارگران، جابه‌جایی‌های درون‌سازمانی و ترک داوطلبانه، بتواند ضمن کاهش هزینه‌‌ها، از اخراج کارگران جلوگیری کند.

کلوتید دلبو، مدیر عامل شرکت رنو طرح تعدیل نیرو و کاهش هزینه‌ها را «حیاتی» توصیف کرده است. به این ترتیب رنو که ۱۸۰ هزار نفر را در سراسر جهان در استخدام دارد، با اجرای این طرح هشت درصد از نیروی خود را تعدیل خواهد کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
شرکت خودروسازی رنوAP Photo

پیش‌بینی می‌شود که اجرای این طرح برای رنو یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو هزینه داشته باشد. بر اساس طرح اعلام شده، این شرکت خودروسازی در بخش ابزارهای صنعتی ۶۵۰ میلیون یورو و در بخش هزینه طراحی و مهندسی ۸۰۰ میلیون یورو صرفه جویی خواهد کرد. رنو همچنین امیدوار است که بتواند ۷۰۰ میلیون یورو در بخش هزینه‌های عمومی، بازاریابی و دیگر بخش های حمایتی صرفه‌جویی کند.

در مقابل ظرفیت تولید رنو از چهار میلیون خودرو به سه میلیون و ۳۰۰ هزار خودرو کاهش خواهد یافت.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز سه شنبه از شرکت رنو خواسته بود تا «ضمانت‌هایی» در زمینه آینده شغلی کارگران خود در فرانسه ارائه کند. دولت فرانسه اختصاص وام تضمین شده پنج میلیارد یورویی به رنو را به مذاکرات هفته آینده با مدیران این شرکت مشروط کرده است. به این ترتیب دولت امیدوار است تا بتواند ادامه فعالیت کارخانه‌های رنو و جلوگیری از بیماری کارگران در این کشور را تضمین کند.

گروه خودروسازی رنو، نیسان و میتسوبیشی روز چهارشنبه از تغییر اساسی در راهبرد مدیریتی خود خبر داده بود. این گروه خودروسازی در نظر دارد تا راهبرد کسب سود را جایگزین سیاست افزایش تولید کند. راهبرد افزایش تولید گروه خودروسازی رنو، نیسان و میتسوبیشی در زمان مدیریت کارلوس گون، مدیرعامل سابق این گروه دنبال می‌شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیکاری ۳۹۷ هزار اروپایی به دلیل کرونا؛ شرکت‌های صاحب‌نام چند نفر را اخراج می‌کنند؟

کارلوس گون در بیروت با حمله به نیسان و ژاپن از فرار خود دفاع کرد

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان