Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ترامپ علیه شبکه‌های اجتماعی فرمان اجرایی صادر می‌کند

AP photo
AP photo Copyright J. David Ake/Copyright 2017 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright J. David Ake/Copyright 2017 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هنوز مشخص نیست این فرمان اجرایی شامل چه جزئياتی خواهد بود اما در کمتر از ۲۴ ساعت پس از تنش میان دونالد ترامپ و توییتر، او ظاهرا قصد دارد به تهدیدات خود علیه شبکه‌های اجتماعی عمل کند.

آگهی

مقام‌های کاخ سفید اعلام کردند که دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا یک فرمان اجرایی درباره شبکه‌های اجتماعی صادر می‌کند.

کیلی مک انانی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید با اشاره به اینکه رئيس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه یک فرمان اجرایی درباره شبکه‌های اجتماعی صادر خواهد کرد، اعلام کرد از جزئيات این فرمان مطلع نیست.

این تصمیم رئيس جمهوری آمریکا بعد از آن اعلام می‌شود که تنش‌های میان او و شبکه توییتر بر سر صحت‌سنجی پست‌های او در این شبکه اجتماعی بالا گرفت. شبکه توییتر روز سه‌شنبه دو مورد از توییت‌های رئیس جمهوری آمریکا را حاوی مطالب «گمراه کننده» و اطلاعات غیرقابل استناد ارزیابی کرد.

پس از آن آقای ترامپ توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی را تهدید کرد که یا مقررات خود را بازتعریف کنند یا آنها را تعطیل خواهد کرد.

این تهدیدات آقای ترامپ در حالی طرح می‌شود که او بدون مجوز کنگره نمی‌تواند دست به چنین کاری بزند و باید موافقت نمایندگان را به همراه داشته باشد.

با وجود تهدیدات آقای ترامپ، جک دورسی، مدیر عامل توییتر، روز چهارشنبه در توییتی به انتقادات و حملات رئيس جمهوری آمریکا پاسخ داد و نوشت: «ما همچنان نسبت به اطلاعات نادرست یا بحث‌برانگیز درباره انتخابات در سطح جهان هشدار خواهیم داد. هدف ما این است که مردم با نمایش اطلاعات مختلف و متناقض بتوانند به قضاوتی صحیح برسند.»

کاخ سفید اعلام کرده است در فرمان اجرایی که روز پنجشنبه از سوی رئيس جمهوری این کشور صادر می‌شود جزئيات بیشتری از تصمیم آقای ترامپ در خصوص مقابله با سیاست‌های شبکه‌های اجتماعی مشخص خواهد شد.

با وجود اینکه هنوز جزئياتی از این تصمیم رئيس جمهوری آمریکا در دسترس نیست، اما طرفداران او از این اقدام حمایت کرده‌اند. جیسون میلر، مدیر ارتباطات کمپین دونالد ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ می‌گوید: «سرنوشت این بازی تنها به دست رئيس جمهوری ترامپ مشخص می‌شود. شبکه‌های اجتماعی می‌خواهند در روند انتخابات به ترامپ لطمه بزنند و او به خوبی می‌تواند این روند را متوقف کند.»

برد پارکسل، مدیر تبلیغات انتخاباتی دونالد ترامپ هم نظر مشابهی دارد و می‌گوید: «توییتر به صورت هدفمند در حال لطمه زدن به جایگاه رئیس جمهوری آمریکا است.» آقای پارکسل در ادامه می‌افزاید: «ما همیشه می‌دانستیم که «سیلیکون ولی» همه تلاش خود را برای انسداد در ارسال پیام‌های رئيس جمهوری آمریکا به مخاطبانش به کار می‌بندد. حالا توییتر با راه انداختن برچسب صحت سنجی در پست‌های ترامپ، می‌خواهد در آستانه انتخابات ضربه دیگری به او وارد کند.»

ترامپ و متحدانش مدت‌هاست که غول‌های دنیای فناوری را به تلاش برای منزوی کردن محافظه‌کاران در شبکه‌های اجتماعی متهم کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توئیتر متن ترامپ را به دلیل «تمجید از خشونت» پنهان کرد اما حذف نکرد

آیا ترامپ می‌تواند توئیتر را به نقض اصل آزادی بیان متهم کند؟

تلاش بایدن و متحدانش برای جذب رای دهندگان زن جمهوریخواه در حومه شهرها