دومین نفتکش ایرانی در سواحل ونزوئلا پهلو گرفت

AP photo
AP photo Copyright Ernesto Vargas/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهار ناو جنگی آمریکا به نام‌های «یواس‌اس دیترویت» ، «یواس‌اس لاسن» ، «یواس‌اس پربل» و «یواس‌اس فاراگات» به همراه هواپیمای «پی ۸ پوسایدون» برای توقیف پنج نفتکش ایرانی راهی کارائیب شده‌ بودند.

آگهی

دومین نفتکش ایرانی با نام فارست روز چهارشنبه ۲۷ مه در ساحل پالایشکاه کاردون در سواحل غربی ونزوئلا پهلو گرفت.

پیش‌تر یک نفتکش ایرانی دیگر هم با پهلوگیری در سواحل ونزوئلا بار خود را تخلیه کرده بود. اعزام نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا با استقبال ویژه دولت این کشور مواجه شده بود و نیکلاس مادورو، رئيس جمهوری ونزوئلا از تهران به خاطر اعزام محموله بنزین تشکر کرده بود.

سومین نفتکش ایرانی هم که با نام «پتونیا» وارد منطقه انحصاری اقتصادی این کشور شده است و به زودی در سواحل ونزوئلا پهلو خواهد گرفت.

نفتکش پتونیا، پس از فورچون و فارست، سومین نفتکشی خواهد بود که طی روزهای اخیر محموله بنزین ایران را به کشور ونزوئلا می‌رساند.

نیروهای مسلح ونزوئلا با اسکورت نظامی دریایی و هوایی، به صورت ویژه از نفتکش‌های ایرانی استقبال کرده بودند. گفته می‌شود در مجموع پنج نفتکش از سوی ایران به سمت ونزوئلا اعزام می‌شود و محموله‌های سوختی را به این کشور بحران زده می‌رسانند.

در هفته‌های اخیر اخباری در خصوص توقف احتمالی نفتکش‌های ایرانی از سوی ایالات متحده منتشر شده بود. همچنین نیروی دریایی آمریکا از اعزام چهار ناو جنگی به نام‌های «یواس‌اس دیترویت» ، «یواس‌اس لاسن» ، «یواس‌اس پربل» و «یواس‌اس فاراگات» برای توقیف پنج نفتکش ایرانی خبر داد که این ناوگروه به همراه هواپیمای «پی ۸ پوسایدون» راهی کارائیب شده‌ بودند. اما تا کنون دو نفتکش با موفقیت در سواحل ونزوئلا پهلو گرفته و سومی هم وارد منطقه انحصاری اقتصادی این کشور شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نفتکش‌های ایرانی زیر «سپر بولیواری»؛ ونزوئلا آزمایش موشکی کرد

ونزوئلا: نفت‌کش‌های ایرانی را اسکورت نظامی می‌کنیم

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید