Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پرتاب تاریخی فضاپیمای سرنشین‌دار اسپیس‌ایکس انجام نشد

Bill Ingalls/NASA
Bill Ingalls/NASA Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این ماموریت برای ناسا از اهمیت بالایی برخوردار است و به گفته رئیس اداره کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا، پیروزی در آن به معنای از سر گیری سفرهای فضایی «از خاک آمریکا، با فضانوردان آمریکایی و در فضاپیمای آمریکایی» خواهد بود.

آگهی

پرتاب فضاپیمای «دراگن ۲» متعلق به شرکت آمریکایی اسپیس‌ایکس به علت شرایط نامساعد جوی تا روز شنبه ۳۰ ماه مه به تاخیر افتاد. قرار بود این فضاپیما عصر چهارشنبه ۲۷ مه (۷ خرداد) در ساعت ۴ و ۳۳ دقیقه به وقت محلی (۲۰ و ۳۳ دقیقه به وقت گرینوویچ) طبق برنامه‌ از قبل طراحی شده بود، از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا به فضا پرتاب شود.

با انجام موفقیت‌آمیز این پرتاب تاریخی، دو فضانورد آمریکایی به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل خواهند شد و این ماموریت، اولین پرواز فضانوردان ناسا از خاک ایالات متحده آمریکا در ۹ سال اخیر خواهد بود.

AP Photo
John RaouxAP Photo

پس از پرتاب در روز شنبه، سرنشینان این فضاپیما یعنی باب بهنکن و داگلاس هرلی بتوانند پس از پروازی ۱۹ ساعته به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهند رسید.

این ماموریت برای ناسا از اهمیت بالایی برخوردار است و به گفته جیم بریدنستین، رئیس اداره کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا پیروزی در آن به معنای از سر گیری سفرهای فضایی «از خاک آمریکا، با فضانوردان آمریکایی و در فضاپیمای آمریکایی» خواهد بود.

در ۹ سال گذشته فضاوردان آمریکایی برای رسیدن به ایستگاه فضایی بین‌المللی مجبور به استفاده از فضاپیمای سایوز روسیه بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از ماه تا مریخ؛ پنج نکته‌ای که باید درباره مأموریت فضایی آتی چین بدانیم

جمع آوری زباله های فضایی؛ چالش جدید دانشمندان

ناسا برای صرفه‌جویی هزینه‌های توسعه فناوری‌هایش نظر مردم را جویا می‌شود