کره شمالی سیاست بازدارندگی اتمی و آماده باش نیروهای مسلح را بررسی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
North Korea
North Korea   -   کپی رایت  AP Photo

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، در جریان نشست حزب حاکم این کشور، سیاست‌های افزایش قدرت بازدارندگی اتمی و آماده باش نیروهای مسلح این کشور را مورد بررسی قرار داد.

رودونگ سینمون، ارگان رسمی حزب حاکم کارگران کره شمالی روز یک‌شنبه از برگزاری نشست کمیته مرکزی ارتش این حزب به ریاست کیم جونگ اون، رهبر این کشور خبر داد که در جریان آن سیاست‌هایی برای تقویت قدرت بازدارنگی اتمی این کشور مورد طرح و گفتگو قرار گرفته است.

بر پایه گزارش ارگان حزب کارگران کره شمالی، در این نشست با تاکید دوباره بر روند روز افزون تهدیدهای دشمنان خارجی این کشور بر لزوم بالابردن توان ارتش برای ایجاد اطمینان از مهار کامل حملات احتمالی و دفاع منسجم از نظام حاکم بر کره شمالی تاکید شده است.

بر همین اساس، روزنامه رودونگ سینمون گزارش کرده که در نشست کمیته مرکزی ارتش حزب کارگران به ریاست رهبر کره شمالی موضوع لزوم آماده باش کامل نیروهای مسلح استراتژیک این کشور به بحث گذاشته شده است.

این روزنامه جزئیات بیشتری از این نشست منتشر نکرده ولی آزمایش‌های موشکی اخیر این کشور بار دیگر با انتقاد و ابراز نگرانی آمریکا، کره جنوبی و ژاپن مواجه شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید