نائومی اوساکا، تنیس باز ۲۲ ساله ژاپنی پردرآمدترین ورزشکار زن جهان شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Lee Jin-man
Lee Jin-man   -  Copyright  AP Photo

نائومی اوساکا، تنیس باز ۲۲ ساله ژاپنی که در دوازده ماه گذشته با دریافت جوایز و انجام تبلیغات ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار درآمد داشته است، توانست سرنا ویلیامز تنیس باز مشهور و ثروتمند جهان را پشت سر گذاشته و لقب پردرآمدترین ورزشکار زن جهان را از آن خود کند.

نائومی اوساکا که در ژاپن متولد شده و از ۳ سالگی ساکن ایالات متحده آمریکاست، در هر دو کشور از محبوبیت بالایی برخوردار است.

سرنا ویلیامز ۳۸ ساله که پیش از این برای چهار سال عنوان پردرآمدترین ورزشکار زن جهان را در اختیار داشت، تا کنون ۲۳ بار برنده گراند اسلم شده و در حال حاضر نیز به عنوان دومین ورزشکار زن پردرآمد جهان، سالانه ۳۶ میلیون دلار درآمد دارد.

پیش از آن نیز برای ۵ سال این عنوان در اختیار ماریا شاراپووا، تنیس باز سرشناس روس بود که از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ میلادی سالانه ۲۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار درآمد داشت.

AP
Lee Jin-manAP

نائومی چهره‌ای تازه در دنیا تنیس حرفه‌ای زنان محسوب می‌شود. اولین بار سال ۲۰۱۸ میلادی بود که توجه‌ها در سطح بین‌الملل به سمت او جلب شد؛ یعنی زمانی که تنها بیست سال داشت و توانست با شکست سرنا ویلیمز در رقابت‌های تنیس اوپن ایالات متحده، قهرمان گراند اسلم شود.

او در سال ۲۰۱۹ میلادی نیز در صحنه تنیس بین‌الملل خوش درخشید و نه تنها توانست گراند اسلم تنیس اوپن استرالیا را از آن خود کند و به این ترتیب قهرمانی در یک گراند اسلم را در گراند اسلم بعد تکرار کند، بلکه به اولین بازیکن در تاریخ تنیس زنان و مردان آسیا تبدیل شد که توانست به جایگاه نخست رده بندی جهانی دست یابد.

نائومی اوساکا در حاضر حال با ۱۵ شرکت بزرگ در موضوعات مختلف قرارداد امضا کرده است؛ از جمله شرکتهای نایک، نیسان، شیسیدو و یونکس. قرارداد او با شرکت نایک که رقم سالانه آن بیش از ۱۰ میلیون دلار است، تا سال ۲۰۲۵ میلادی ادامه دارد.