درخواست ۲۱ سال زندان برای عامل تیراندازی به سوی یک مسجد در نروژ

تیراندازی به سوی مسجد در نروژ
تیراندازی به سوی مسجد در نروژ Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«به‌نظر می‌رسد او برای مدّتی طولانی همچنان خطرناک باقی بماند.»

آگهی

دادستان دادگاهی در نروژ خواستار ۲۱ سال زندان برای مهاجم راست‌گرای افراطی شده که سال گذشته در نزدیکی اسلو پایتخت نروژ به سوی یک مسجد آتش گشود. یان اووِربرگ، دادستان این پرونده گفت:‌ «به‌نظر می‌رسد او برای مدّتی طولانی همچنان خطرناک باقی بماند.»

فیلیپ منشاوسِ ۲۲ ساله، به جرم «عمل تروریستی» و نیز «قتل» محاکمه می‌شود. او متهم است که خواهر ناتنی خود را کشته و سپس به سوی ساختمان یک مسجد تیراندازی کرده است.

فیلیپ منشاوس روز ۱۰ اوت سال ۲۰۱۹ درحالیکه جلیقهٔ ضدگلوله بر تن و کلاهی به دوربین بر سر داشت به روی مسجد مرکز اسلامی نور آتش گشود، اما نمازگزاران توانستند بدون آنکه کسی زخمی شود وی را متوقف کنند و تحویل پلیس بدهند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ساعاتی بعد پلیس جسد خواهر ناتنیِ وی را که اصلیت چینی داشت در حالی یافت که وی به ضرب چهار گلوله کشته شده بود. دادستانان می‌گویند این جوان قصد با تیراندازی خود قصد داشته تا جای ممکن مسلمانان را بکشد و از کار خود نیز پشیمان نیست.

دفتر مدعی‌العموم نروژ همچنین اعلام کرده است قتل خواهر ناتنی ۱۷ سالهٔ این جوان،‌ اقدامی با نقشهٔ قبلی بوده و انگیزه‌های نژادپرستانه داشته است. انتظار می‌رود دادگاه تا پایان هفتهٔ بعد حکم خود را دربارهٔ این پرونده صادر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کلیساهایی که با وجود شیوع کرونا نباید تمیز شوند

تیراندازی در غرب آلمان ۶ کشته بر جا گذاشت

سرویس اطلاعاتی نروژ: روسیه از نظر نظامی در اوکراین دست بالا را به دست می‌آورد